Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Drzewo genealogiczne - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Inne linki (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Drzewo genealogiczne (/showthread.php?tid=3743)



Drzewo genealogiczne - Ks.Marek - 08-07-2008 19:06

http://www.moikrewni.pl/Login.action
Ciekawy projekt, moim zdaniem. Warto pobawić się w heraldyka.


- Rachel - 09-07-2008 13:08

Ja założyłam juz jaki czas temu. Ale co do tego ma heraldyka ? :-
Heraldyka i Geneologia to oddzielne działy.
Oczywiście heraldyka wspomaga poszukiwania ale nie zawsze ułatwia Duży uśmiech w budowaniu drzewa geneologicznego.


- Ks.Marek - 09-07-2008 13:18

Oczywiście! Chodziło mi o genealoga Duży uśmiech


- Kyllyan - 09-07-2008 14:34

drzewo mojej rodziny Oczko
http://marusinski.strony.pl/


- Rachel - 09-07-2008 16:39

U mnie się zatrzymało, gdyż ciężko jest kontynuować , gdyż mój pradziadek był Niemcem i nie wiem gdzie szukać aby móc ze strony pradziadka coś posklecać.


- Kyllyan - 09-07-2008 16:46

to nasze drzewo też nie jest zbyt głebokie, naromiast dosyc rozbudowane w bok.


- Rachel - 09-07-2008 16:49

Ja co chodzi stronę mego taty, odnalazłam też herb rodziny - tak mi się zdaje, ale i tak nie wiem który pośród kilkudziesięciu przypiąć do mej rodziny. Więc co nie co jest ale jeszcze mało. Nie jest to prosta zabawa, dużo trzeba temu czasu poświęcić, a jeżeli jest to możliwe pojeździć i poszperać w metrykach itd aby to było drzewo geneologiczne wysokich lotów. Kto ma czas niech działa , bo warto poznać historię własnej rodziny Uśmiech


- Talmid - 23-07-2008 15:29

Ja też się tym interesuje, ale u mnie to jest żywy przekaz rodzinny w niektórych liniach, aż do kilkunastu pokoleń ze szczególami z życia tych osób skąd przybyli, czym się zajmowali i takie różne historie z życia, stan majątkowy adresy domów, w Warszawie. Zresztą wszystkie zburzone. Z jednego został tylko kawełek muru. A sześć pokoleń mojej rodziny w tym domu mieszkało itd. A po innych nawet śladu nie ma.
W sumie to mam wiadomości o kilkudziesięciu osobach. A takie szukanie jest rzeczywiście bardzo trudne jak się nie ma przekazu od rodziny.
Kiedyś to o te dokumenty nikt specjalnie nie dbał no i były fałszowane, zmieniane.
Nazwiska były kupowane, przekręcane.
Te dokumenty to mało co są warte, często zatarte, to ktoś coś niby niechcący na to wylał żeby ukryć pochodzenie.

Wiesz taka wiara w papierki..

A moja rodzina Rachel też czas jakiś w Niemczech gościła. Spróbuj u Mormonów.


- Rachel - 20-08-2008 22:57

Talmid napisał(a):A moja rodzina Rachel też czas jakiś w Niemczech gościła. Spróbuj u Mormonów.
tylko, że ja nie znam nazwiska pradziadka Smutny pradziadek ze strony taty był Niemcem i w ten sposób mój dziadek otrzymać miał niemieckie szlachectwo, pamiętając , że herb też posiadali w Polsce.
Dziękuję za wskazówkę.


- bashca - 14-05-2010 17:21

Jej, genealogia jest moim hobbyDuży uśmiech Kuzynka mojego taty bardzo powaznie do tego podeszła i od kilkunastu lat tworzy nasze drzewo genealogiczne. Wielu ciekawych rzeczy sie dowiedziałam. np że jestem Barbara .. z Herbu Trójkrzyż, a szlacheckie dworki mieliśmy w okolicach Kalisza.. potem mój najbliższy pradziadek był dowódcą jednego z oddziałów powstania wielkopolskiego.. to jest ważne żeby współczesne pokolenie znało historie swojego rodu to tez jakoś patriotyzm wzbudza świadomośc jakich przodków mieliśmy ( o ile faktycznie byli patriotami)

Generalnie mnie bardzo fascynują pokrewieństwa międzypokoleniowe,sama jestem od jakiegos czasu na portalu, szkoda tylko że tak mało osób o tym portalu wie, bo można naprawdę wielkie drzewa genealogiczne stworzyć Uśmiech


RE: Drzewo genealogiczne - ludi - 12-07-2016 13:12

Interesujące, bardzo wciąga. Uśmiech
Pozdrawiam