Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Czy wierzysz w UFO ??? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wiedza, nauka, filozofia. (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Czy wierzysz w UFO ??? (/showthread.php?tid=38)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


- Ks.Marek - 15-07-2007 00:43

heysel napisał(a):Na Google jest kilka popularnonaukowych tekstów o tym.
Za dużo jest rzeczy, które mnie interesują. Nie dam rady ich wszystkich ogarnąć.
heysel napisał(a):Wystarczy nieco wyobraźni, aby zrozumieć o co tu chodzi.
Zaprzęgam ją do zgoła innych celów :mrgreen:


- heysel - 15-07-2007 00:52

Jakby kogo zainteresowało to tutaj jest oryginalny tekst .
The warp drive: hyper-fast travel
SEBASTIANO napisał(a):dyskutować na poziomie rozszerzonym.
Co masz na myśli mówiąc "poziom rozszerzony" ?
Poza tym teoretykom chodzą po głowach takie rzeczy, że aż się sami niektórzy zastanawiają, że im za to płacą Szczęśliwy (jedna z anegdot ze środowiska).


- nieania - 15-07-2007 03:00

Przecież przyjaciołom się UFO [img]http://c.wrzuta.pl/wm14385/a0b371970011b1a145105b8a/coca-cola%20-%20Bo%20przyjacio%C5%82om%20si%C4%99%20UFO%20Duży uśmiech[/img]


- Black_Soap - 15-07-2007 11:08

heysel napisał(a):
Black_Soap napisał(a):jeżeli ktoś jest wstanie wytworzyć tyle energii aby zakrzywić czasoprzestrzeń to rozbicie mu nie grozi (inna sprawa że wtedy obiekt de facto stoi w miejscu, przestrzeń zmienia swoje położenie więc nie jestem pewien czy da się władować w inną zajętą przestrzeń
Chodzi Ci o pomysły Miguela Alcubierre ?

Konkretnie o pomysł a raczej zmieniony pomysł Miguela przez jakieś naukowca z MIT Oczko Generalnie chodzi o to żeby za pomocą pewnych zjawisk (nie pytaj się jakich, za cienki jestem) wpływać na obszar czasoprzestrzeni którą zakrzywiliśmy Oczko No bo jaki jest sens lecieć w takiej bańce z prędkością 1000xC jeżeli nie możemy jej opuścić Język (Krasnikow jakoś to tłumaczył)


- Ks.Marek - 16-07-2007 00:59

Ink`y, a czy jest teologia UFO? Tyś jest dr teologii in spe, więc śledzisz pewnie rózne nurty i trendy w firmowej dzialce, co?


- Helmutt - 16-07-2007 09:26

W UFO nie można wierzyc lub nie - UFO istnieją.
Cóż to takiego "UFO" - Unidentyfied Flying Object - Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Nie raz widziałem UFO i nie raz widział je kazdy nas. Przykład - obserwujemy na niebie jakieś dziwne światło. To może byc nietypowy samolot, balon meteorologiczy, sztuczny satelita, ISS, ptak z żarówka uwiązaną do ogona, flara - cokolwiek. Jednak dopóki się nie upewnimy co to jest - jest to UFO - czyli Obiekt NIEZIDENTYFIKOWANY.
Paradoksalnie - to z czym się nam kojarzy UFO - czyli latające spodki pełne zielonego plugastwa dyszącego żadzą podbicia naszej planety - nie jest UFO, bo jest już ZIDENTYFIKOWANE.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pon 16 Lip, 2007 22:55 ]
Prosze autora tematu o dodanie "pomógł" Helmuttowi.
Helmutt, ciebie prosze o takie konkrety w innych wątkach. Po prostu logika i styl. Tak Trzymac.



- Ks.Marek - 16-07-2007 23:43

W temacie. Jak czytałem, powiało grozą:
saywiechu napisał(a):Niestety, nie chciał robić żadnych niespodziewanych manewrów, ani mnie nie ostrzelał z tego ichniego lasera wink.gif
:mrgreen:


- heysel - 17-07-2007 00:05

Helmutt napisał(a):W UFO nie można wierzyc lub nie - UFO istnieją.
To zależy czy pytanie "cy wierzysz w UFO" rozumieć zupełnie dosłownie czy dopatrzyć się w nim małego niuansu.
Chociaż masz rację w tym co piszesz, to czasami słowo "ufo" jest nieco inaczej rozumiane niż zupełnie dosłownie, zawężając w ten sposób to co określa słowo "ufo". Oba przypadki są prawidłowe.


- Ks.Marek - 17-07-2007 00:06

Pytanie zawarte w temacie faktycznie można rozumiec na co najmniej 2 sposby...


- Bioman - 17-07-2007 15:36

OK. Czyli temat powinien być sformułowany w ten sposób:
"Czy wierzysz w E.T. ?"

E.T. (nie mylić z Yeti Duży uśmiech ), to istota pozaziemska.


- Ks.Marek - 17-07-2007 15:37

Bioman napisał(a):OK. Czyli temat powinien być sformułowany w ten sposób:
"Czy wierzysz w E.T. ?"

E.T. (nie mylić z Yeti Duży uśmiech ), to istota pozaziemska.

Czy wierzysz w istnienie życia/cywilizacji pozaziemskich, wg mnie...


- Bioman - 17-07-2007 16:22

Ks.Marek napisał(a):Czy wierzysz w istnienie życia/cywilizacji pozaziemskich, wg mnie...
No tak, powinno być: czy wierzysz w istnienie E.T. ? - brzmi o wiele mroczniej xD

Watykan: Istoty pozaziemskie to stworzenia boże
Ciekawy lecz krótki artykuł. Jest też SONDA.
8% ludzi zagłosowało na nie :roll2:
Znalazłem też drugi, dłuższy ciekawy artykuł: Watykan mówi o E.T.!
Watykan ma własne Obserwatorium Astronomiczne - no coś takiego Duży uśmiech

E.T. „naszym bratem” Duży uśmiech


- kumbaja - 17-07-2007 16:54

biblia nie zaprzecza a koran wrecz potwierdza, w koranie pisze o jinnach, kosmitach i o tym ze sa wsrod nas. 8)

a rzadz usa lubi trzymac wszystko w tajemnicy (zdarzenie w roswell chociazby)

osobiscie wierze w ludki pozaziemskie chociaz nigdy nie spotkalam zywego ani nawet martwego eksponatu


- Offca - 17-07-2007 16:57

Bioman napisał(a):Watykan ma własne Obserwatorium Astronomiczne - no coś takiego
To Ty nie wiedziałeś? :hm: Nawet księża interesują się nauką :hm:


- Bioman - 17-07-2007 17:40

Offca napisał(a):
Bioman napisał(a):Watykan ma własne Obserwatorium Astronomiczne - no coś takiego
To Ty nie wiedziałeś? :hm: Nawet księża interesują się nauką :hm:
Powiem tak: Prawie wiedziałem.
Cosik słyszałem o tym, ale do końca nie wierzyłem Duży uśmiech
A teraz wiem na bank, że istnieje takowe obserwatorium i ktoś z duchownych zajmuję się sprawą E.T. \Duży uśmiech/
No to gites xD