Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz czytania Biblii?
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #151
 
Marek MRB napisał(a):Po drugie (i ważniejsze) piszę tu raczej o analogii pomiędzy alkoholizmem a uzależnieniem od ezoteryki.
heysel napisał(a):Przykładem mógłby być ktoś uzależniony od internetu, kto po wyjściu z uzależnienia potrafi normalnie korzystać z tegoż medium, a nie unika go w obawie, że się znowu uzależni.
Marek MRB napisał(a):Spytaj się kogokolwiek zajmującego się uzależnieniami, czy polecałby niepijącemu alkoholikowi "normalne korzystanie z alkoholu".
Cytat:nie jest prawdziwie wolny ten, kto odetnie się od tego co go zniewoliło, a ten, kto potrafi spojrzeć prosto w oczy temu co go zniewoliło
Jesteśmy wolni wtedy jeśli poznaliśmy dokładnie to co nas zniewoliło, wiemy dlaczego nas to zniewoliło, usunęliśmy przyczynę, z powodu której to coś nas zniewoliło tak, że możemy teraz stanąć w obliczu tego czegoś i to czy z tego "skorzystamy" czy nie będzie zależało tylko od tego czy chcemy czy nie, tylko od naszej czystej woli. Będziemy potrafili się wycofać czy zrezygnować w każdej chwili.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-10-2007 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #152
 
Długo ci zeszło, żeby dojść do tej mądrości.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-10-2007 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #153
 
Ks.Marek napisał(a):Długo ci zeszło, żeby dojść do tej mądrości.
A możesz to jakoś udowodnić czy to tylko kolejna gołosłowna ironia z Twojej strony ? ;P :hm:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-10-2007 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
heysel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Długo ci zeszło, żeby dojść do tej mądrości.
A możesz to jakoś udowodnić czy to tylko kolejna gołosłowna ironia z Twojej strony ? ;P :hm:
Jasne, że mogę.
Piszesz szereg postów-przekomarzanek z Markiem, a wystraczyło tylko to jedno zdanie na samym początku napisac.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-10-2007 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #155
 
Ks.Marek napisał(a):Piszesz szereg postów-przekomarzanek z Markiem, a wystraczyło tylko to jedno zdanie na samym początku napisac.
Dosyć bzdurna teza, ale nie chce mi się już dzisiaj z Tobą kłócić Uśmiech .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-10-2007 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #156
 
Cytat:Jesteśmy wolni wtedy jeśli poznaliśmy dokładnie to co nas zniewoliło, wiemy dlaczego nas to zniewoliło, usunęliśmy przyczynę, z powodu której to coś nas zniewoliło tak, że możemy teraz stanąć w obliczu tego czegoś i to czy z tego "skorzystamy" czy nie będzie zależało tylko od tego czy chcemy czy nie, tylko od naszej czystej woli. Będziemy potrafili się wycofać czy zrezygnować w każdej chwili.
Obawiam się że to jest właśnie owa ułuda, o której pisałem.
Uzależnienia nie są uleczalne. Co najwyżej można je zaleczyć
Jeśli alkoholik mówi "teraz już mogę pić" to pierwszy objaw powrotu do nałogu.

pozdrawiam
Marek
24-10-2007 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #157
 
Marek MRB napisał(a):Uzależnienia nie są uleczalne. Co najwyżej można je zaleczyć
Jest coś takiego jak "siła woli". I nie mówię, że każdy to posiada.
Marek MRB napisał(a):Jeśli alkoholik mówi "teraz już mogę pić" to pierwszy objaw powrotu do nałogu.
Mi nie chodzi o alkoholika, który zaczyna z powrtotem chlać, tylko o człowieka, który bez obaw może się napić lamkę wina do obiadu bez obawy, że to spowoduje nawrót nałogu.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-10-2007 06:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #158
 
heysel napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Uzależnienia nie są uleczalne. Co najwyżej można je zaleczyć
Jest coś takiego jak "siła woli". I nie mówię, że każdy to posiada.
Jeśli ktoś kto był uzależniony (nie piszę o przyzwyczajeniach, lecz o człowieku który faktycznie był uzależniony) twierdzi że ma "siłę woli by pić umiarkowanie" to jest to albo głupota, albo pycha.
A najczęściej jedno i drugie.
heysel napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Jeśli alkoholik mówi "teraz już mogę pić" to pierwszy objaw powrotu do nałogu.
Mi nie chodzi o alkoholika, który zaczyna z powrtotem chlać, tylko o człowieka, który bez obaw może się napić lamkę wina do obiadu bez obawy, że to spowoduje nawrót nałogu.
Jeśli był alkoholikiem, to nigdy nie będzie mógł tego zrobić bez obaw .
Właściwie czas przeszły jest nieadekwatny - alkoholik do końca życia jest alkoholikiem - co najwyżej może być niepijącym alkoholikiem.
Człowiek który był uzależniony od alkoholu nie ma już opcji "picia lampki wina do obiadu". Może tylko nie pić albo chlać.

pozdrawiam
Marek
25-10-2007 09:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #159
 
Twoje zdanie zatem jest inne od mojego.
EOF

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-10-2007 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #160
 
heysel napisał(a):Twoje zdanie zatem jest inne od mojego.
Za to zgodne ze zdaniem każdego terapeuty od uzależnień...

pozdrawiam
Marek
25-10-2007 12:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #161
 
Nałóg w medycznym i psychologicznym znaczeniu faktyczne jest nieuleczalny. Nie bez powodu alkoholicy mówią: "xxxm, alkoholik, nie piję od 15 lat". Można definitywnie zerwać z brnięciem w niego, ale to choroba dożywotnia. Oczywiście pomijając Boską interwencję i uzdrowienie Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-10-2007 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #162
 
Marek MRB napisał(a):
heysel napisał(a):Twoje zdanie zatem jest inne od mojego.
Za to zgodne ze zdaniem każdego terapeuty od uzależnień...

Już mam dość na każdym kroku dyskusji o oczywistościach. Udaję się na wewnętrzną emigrację.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
27-10-2007 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Didero Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #163
 
Myślę,że gdyby wcześniej ludzie poznali "Słowo boże" to wcześniej nastąpiła by era oświecenia.
06-12-2007 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #164
 
Coś CI się potentego. Słowo Boże ludzie poznali ok. 2000 lat temu. Epoka Oświecenia (zresztą jak zwykle to bywa wbrew nazwie jedna z najczarniejszych epok w dziejach cywilizacji) była znacznie później...

pozdrawiam
Marek
06-12-2007 21:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Didero Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #165
 
to był sarkazm :mrgreen:
07-12-2007 09:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów