Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska Ludowa
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Polska Ludowa
http://www.polskaludowa.com/

Było jak było, ale teraz ludzie z jakimś takim sentymentem wracają we wspomnieniach do czasów PRL-u. My młodzi często śmiejemy się z wynalazów komuny, ale kiedyś to była normalka. Ciekawa stronka. Można powspominać... ;P I popatrzeć jak to kiedyś ciekawie się żyło Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-11-2006 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Genialne Duży uśmiech a najciekawsze że część tych rzeczy na własne oczy widziałam Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-11-2006 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja niestety nie. Pamiętam tylko gumę Donald ;P I Pewexy bo chodziłam tam z mamą na zakupy czasami. Jakby się wgłębić w tą stronkę można naprawdę kawał dobrej historii zaliczyć.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-11-2006 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Ja po prostu pamiętam to u dziadków, oni chomikowali takie rzeczy Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-11-2006 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Offca napisał(a):Ciekawa stronka. Można powspominać..
Offieczko - masz normalnie cmoki w oki ode mnie za te stronę. Rewelacja po prostu

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-11-2006 17:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Spoko, Wasza uciecha jest dla mnie nagrodą :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-11-2006 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście jest powód do robienia sensacji ?
Gdyby taką stronkę zrobić o czymkolwiek np wystawić eksponaty z II Rzeczypospolitej, Królestwa Kongresowego to czy reakcja byłaby dużo inna ?
Każda epoka ma coś, co przemija, pojawia się nowe, które też przeminie a czasem będzie śmieszyć...

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
25-11-2006 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Adam napisał(a):Każda epoka ma coś, co przemija, pojawia się nowe, które też przeminie a czasem będzie śmieszyć...
Owszem, ale ta konkretna jest mi najbardziej znana i bliska
Adam napisał(a):Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście jest powód do robienia sensacji ?
A dlaczego zaraz sensacji. Po prostu podoba mi się czyjś pomysł i cieszę się, że offca to zareklamowała.
Adam napisał(a):Gdyby taką stronkę zrobić o czymkolwiek np wystawić eksponaty z II Rzeczypospolitej, Królestwa Kongresowego to czy reakcja byłaby dużo inna ?
Proszę zrobić. Wówczas się wypowiem - zarówno ja jak i inni

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-11-2006 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Stronka jest super. Znam ją od dawna.
Wypada polecić jeszcze parę linków dla "siedzących w temacie" Uśmiech


http://www.republika.pl/printo/warszawa/info1.htm - Leksykon PRL - kompendium wiedzy na temat - co się jadło, co się piło, co się paliło, w co sie bawiło w czasach PRL-u.

http://muzeumdobranocek.pl/index2.htm - poprostu Muzeum Dobranocek PRL

http://www.nostalgia.pl/ - wspaniała strona o filmach dla dzieci i młodzieży wyświetlanych za czasów "komuny". Bogata baza danych, galerie oraz pliki multimedialne do ściągnięcia. Polecam!!! Fascynująca podróż w przeszłość...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-11-2006 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Adam napisał(a):Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście jest powód do robienia sensacji ?
Sensacji? Fajna strona, fundująca nieco refleksji, nostalgii i wspomnień. Ale czemu sensacja?

Jakby ktoś dał linka do strony z - powiedzmy - małymi kociakami, to też by mi się pewnie podobała, choć mały kociak to przecież średnia sensacja na tym świecie Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
02-12-2006 14:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Stronka jest rewelacyjna Uśmiech
Przejrzałem ją co prawda dość pobieżnie - nie zauważyłem jednak słynnych kartek na wszystko (nawet i na węgiel w wydobyciu którego Polska przodowała :? ) i zdjęć tasiemcowatych kolejek o jakich mi wspominano ?


- kartki i życie reglamentowane było podobno od 1978 roku od kartek na cukier poprzez mięso słodycze, kasze. buty ...
Hm... coś ominąłem może ?
- nie mówiąc juz o uporczywej walce z Kościołem wszelkimi dostępnymi sposobami
i tasiemcowatych kolejki po wszystko ... Smutny
Tak słyszałem i zytałem ...
Ktoś może powiedzieć coś wiecej na ten temat może ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
02-12-2006 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Również znałam wcześniej tę stronke Uśmiech Ciesze się że takie strony są Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-12-2006 14:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Co ja mam powiedzieć? Moze tylko to ,że wówczas młodzi ludzie naprawdę garneli się do prawdy- chodzili na msze i te legalne i te dla wtajemniczonych. Nie rozsiadali się z chipsami przed telewizorem, aby chłonąć wszystko jedno co- czytali zakazane gazetki- dziś często Zyli nie dla mamony lub kariery. Przepraszam, ze tak powiem , ale skapcjaniało to pokolenie. Walczą o kolorowe życie i samorealizacje-dobrze ,że bywają wyjątki.Młodzieńczy bunt kierują w stronę wszyskich wartości-relatywizm i Zle rozumiana demokracja z hasłem Róbta co chceta- najlepiej na luzie.
17-12-2006 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
źle zrozumiane pojęcie wolności. Wszystko pięknie, ładnie jest pisane i mówione jak jest niewola , ograniczone możliwości działania... wtedy większość potrafi klarownie wyjaśniać najważniejsze kwestie .
jak odzyskuje się suwerenność , to zdarza się tak że zatraca się to co ludzie tworzyli wcześniej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-12-2006 19:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
tez pamietam te czasy. fajnie powspominac, niektore eksponaty z tamtych czasow albo mialam w domu albo nadal mam. to wcale nie tak odlegle czasy ale dla mlodych to zupelnie inna epoka. a ja pamietam zakupy na kartki i... te niekończące się kolejki i chwytanie co właśnie "rzucili" do sklepu i sprzedaż po torebce cukru na osobę.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
29-12-2006 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów