Ankieta: Co sądzisz o mszach św. nadawanych przez internet?
Dobre rozwiązanie
Mam mieszane uczucia
Całkowicie się sprzeciwiam
Jest mi to obojętne
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamery w kościele
Autor Wiadomość
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Kamery w kościele
http://www.koszecin.pl/trojca/ --> obraz z kamer w kościele i na zewnątrz świątyni.
Dostępne całą dobę.

http://www.trojca.com.pl/ --> strona parafii.
01-09-2007 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Msza święta na odległość - owszem. Ale tylko dla tych, którzy mają naprawdę problem z uczestniczeniem realnym: chorzy, sprawujący opiekę nad dziećmi i chorymi, inni mający poważny problem który nie daje dyspozycji do uczestnictwa w mszy

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-09-2007 08:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
No własnie mam odnoście tego pytanie. Czy chorzy i ci, których ksiądz wymienił jesli obejrzą mszę św przez internet to nie mają grzechu zaniedbania niedzielnej mszy św. ?
01-09-2007 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
izas napisał(a):No własnie mam odnoście tego pytanie. Czy chorzy i ci, których ksiądz wymienił jesli obejrzą mszę św przez internet to nie mają grzechu zaniedbania niedzielnej mszy św. ?
Oczywiście że nie. To właśnie dla nich jest ten czas w TV bądź w innych mediach.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-09-2007 11:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dziękuję za odpowiedź bo własnie co do tego miałam wątpliwości, ale wszystko już wiem Uśmiech
03-09-2007 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Mnie się bardzo podoba pomysł transmitowania Mszy w internecie. Wielu chorych czy starszych ludzi przyzwyczaiło się do radia, a przecież przekaz audiowizualny na pewno będzie ułatwiał przeżycie Eucharystii, na której nie można być osobiście.

Co więcej, aktualnie mamy podobno dwa miliony Polaków za granicą. Jaka część z nich ma pod nosem polskie parafie? A nawet jeśli mają, to za swoją pewnie i tak tęsknią. Coś o tym wiem, bo sama codziennie włączam transmisję pewnej jutrzni z Paryża... Oczko

Tyle tylko, że ważne, aby księża, którzy udostępniają takie nowinki, trąbili na lewo i prawo, że w normalnej sytuacji nie można obezności w kościele zastępować internetową transmisją. Bo, jak znam życie, chętnych będzie wielu... :roll:


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
08-09-2007 12:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
angua napisał(a):Tyle tylko, że ważne, aby księża, którzy udostępniają takie nowinki, trąbili na lewo i prawo, że w normalnej sytuacji nie można obezności w kościele zastępować internetową transmisją. Bo, jak znam życie, chętnych będzie wielu...

O tak ! Jesli chodzi o to, to na pewno. Nie chce się iśc do kościoła to włącza się komputerek i po wszystkim.... a w tym właśnie nie o to chodzi ...
08-09-2007 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Choć w sumie... Ci, którzy i tak stoją przed kościołem, to nawet by na tym zyskali - do sfery audio [czasem i tak wątpliwej, skoro przed kościołem] dochodzi obraz :roll2: Oczko

A jak już nie mogą się skupić, to sobie idą po herbatkę lub ciasteczko i wracają od razu z lepszym nastawieniem :mrgreen:

:diabelek: :diabelek: :diabelek:


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
08-09-2007 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Hehe Uśmiech no jeśli spojrzeć od takiej strony to są i zalety, ale przeciez nie chodzi o to, żeby mszę św. w internecie oglądać przy herbatce i ciasteczku Uśmiech może jeszcze zaprosić sąsiadkę i obgadać wszystkich na bieżąco przed ekranem monitora ? Uśmiech Duży uśmiech
08-09-2007 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
izas napisał(a):Hehe Uśmiech no jeśli spojrzeć od takiej strony to są i zalety, ale przeciez nie chodzi o to, żeby mszę św. w internecie oglądać przy herbatce i ciasteczku Uśmiech
Kurcze, a byłam przekonana, że właśnie o to Oczko

izas napisał(a):może jeszcze zaprosić sąsiadkę i obgadać wszystkich na bieżąco przed ekranem monitora ? Uśmiech Duży uśmiech
No jasne! W końcu potrzebujemy wspólnoty... języka Duży uśmiech

A takie obgadanie to swoista forma modlitwy - po prostu zależy nam na tym, żeby Pan Bóg wiedział, w walce z jakimi wadami powinien im pomóc. A my dziękujemy za to, że tacy nie jesteśmy :mrgreen: Czyli intencja dziękczynno-błagalna załatwiona :diabelek:


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
08-09-2007 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
angua napisał(a):A takie obgadanie to swoista forma modlitwy - po prostu zależy nam na tym, żeby Pan Bóg wiedział, w walce z jakimi wadami powinien im pomóc. A my dziękujemy za to, że tacy nie jesteśmy :mrgreen: Czyli intencja dziękczynno-błagalna załatwiona :diabelek:

Nowa definicja nam się tworzy Uśmiech Duży uśmiech Tylko żeby ludzie też w taki sposób o tym myśleli Uśmiech
09-09-2007 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Nie no, lepiej żeby jednak myśleli tradycyjnie i grzecznie w niedzielę tuptali do kościółka całą rodzinką Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
09-09-2007 10:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
no własnie! Uśmiech tylko teraz spotkac cała rodzinkę tuptającą do kościoła to rzadkość, niestety.
09-09-2007 11:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Oj no, wcale nie jest tak źle. Ja dzisiaj takich rodzin widziałam całkiem sporo. W każdym razie rzadkością bym tego nie nazwała.


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
09-09-2007 12:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
no może w większych miastach, ale niestety tutaj gdzie mieszkam jest mało takich sytuacji kiedy widzi się kompletną rodzinę podążającą żwawym krokiem do kościoła. Przeważnie jest to jeden lub dwóch członków tejże rodziny. Nie mówię oczywiście, że takich rodzin w ogóle nie widzę, ale jest to zdecydowana mniejszość. Jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o rozmieszczenie tej rodziny w kościele. Każdy idzie do innej ławki, bo nie ma szans by jedna rodzina zajęła cała ławkę, a to dlatego, że w naszym kościele dawniej ludzie płacili za ławki i teraz każdy ma swoją miejscówkę i nie odda jej nikomu Uśmiech Jeśli już ktoś chce usiąść to musi wyczaić takie miejsce, które nie jest "wykupione" albo poczekać do rozpoczęcia mszy i zająć puste miejsce. No tak to juz jest niestety. Zdaję sobie sprawę, że w mieście wygląda to całkowicie inaczej, ale wieś wsią i nikt mentalności ludzi nie zmieni. Najczęściej widzę dzieci bez rodziców, lub rodziców bez dzieci. Jednakże jak już wspomniałam kompletne rodziny też się zdarzają. Uśmiech
09-09-2007 18:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów