Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Godny strój
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
duszyczka napisał(a):eh ludzie traktuja kościół jak wybieg dla modelek
Kościół to jeszcze. Procesja w Boże Ciało - to dopiero "orgia" modelek w wieku od lat 5 do 105 Uśmiech
A po procesji komentarze wśród rodziny - "A Józiowa była w starej garsonce", "A Helusia to se brzydke trwałe zrobiła", "A szwagrowi Mordela zińcia to krawat nie pasował, gdzież taki krawat do białej koszuli" itp. Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-09-2008 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Racja! Dlatego właśnie nie znoszę uroczystości Bożego Ciała.
18-09-2008 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #48
 
aga napisał(a):...nie znoszę uroczystości Bożego Ciała.
A ja tą uroczystość uwielbiam, im więcej dzieci pięknie przystrojonych z koszyczkami pełnymi płatków kwiatów do sypania przed Monstrancją, tym lepiej. Jest to okazja do pokaznia całemu światu "zewnętrznemu" (poza murami kościołów), jak wielkim szacunkiem otacza się Pana Jezusa. Myślę, że od zawsze przepych stroju związany był z podkreśleniem ważności i szacunku osoby i do osoby. To, że wśród niektórych szacunek i dostojność wzbudzają zazdrość, lub próżność góruje nad treścią życia duchowego, nie jest odkrywcze-tak było od wieków.

Piszecie o wyszukanych strojach na 1 komunię świętą i niektórzy to krytykują - chyba niepotrzebnie, bo to wielki dzień, w którym osoba dostępuje wielkiego zaszczytu spotkania z Panem Jezusem po raz pierwszy w Eucharystii, więc jeśli ktoś chce podkreślić ważność również niepowtarzalnym strojem-to czemu nie, w końcu moda jest elementem piękna naszego ludzkiego umysłu i talentu pochodzącego od Najwyższego.

Odniosę się też do okularów przeciwsłonecznych - czasem ludzie wykorzystują je aby ukryć chore oczy (np.z silnie przekrwionymi białkami lub ropiejącymi oczyma) lub ... siniaki -żeby nie "straszyć". Gdy widzę taką osobę, to nie zastanawiam się, "że to niewłaściwie wygląda", ale co ta osoba ma do ukrycia/czego się wstydzi/co przeżyła i jaką ma w sobie odwagę -przecież przyszła do kościoła narażając się świadomie na ciekawskie/drwiące spojrzenia.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
18-09-2008 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
nordlys napisał(a):Piszecie o wyszukanych strojach na 1 komunię świętą i niektórzy to krytykują - chyba niepotrzebnie, bo to wielki dzień, w którym osoba dostępuje wielkiego zaszczytu spotkania z Panem Jezusem po raz pierwszy w Eucharystii, więc jeśli ktoś chce podkreślić ważność również niepowtarzalnym strojem-to czemu nie, w końcu moda jest elementem piękna naszego ludzkiego umysłu i talentu pochodzącego od Najwyższego.
Racja, ale... nie zauważasz, że w tym całym splendorze i lansie (sic!) jakoś gubi się cała prawdziwa idea I Komunii Swiętej? Jeszcze pół biedy jak ksiądz prowadzący dzieci do komunii zarządzi jednakowe wzory strojów, bo inaczej to robi się pokaz mody, w którym ten mały ale jakże ważny biały opłatek staje się dodatkiem do tych wszystkich super-hiper-sub-etha-kreacji, limuzyn, bryczek, quadów, komputerów, kosoli i empetrójek....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-09-2008 06:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
Helmutt napisał(a):Kościół to jeszcze. Procesja w Boże Ciało - to dopiero "orgia" modelek w wieku od lat 5 do 105
hehe, życie..... Wszystkich Świętych dochodzi do krytykowania zniczy;p, ale czy tylko tak jest podczas uroczystości kościelnych?, zacznij od przedszkolaka, przejdź przez podstawówkę, skończywszy na pracy.... dziś pzredszkole nie przypomina przedszkla a szkoła -szkoły, a w pracy??? konkurencja zwłaszcza u kobiet : co która nosi i na co ją stać Uśmiech
19-09-2008 06:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Czy nie jest czasem tak, że człowiek, który wiedzie wystawny i szykowny żywot, w ten sposób daje upust swej powierzchowności?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-09-2008 08:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Ks.Marek napisał(a):Czy nie jest czasem tak, że człowiek, który wiedzie wystawny i szykowny żywot, w ten sposób daje upust swej powierzchowności?
Myślę, że nawet nie czasem ale stanowczo zbyt często.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-09-2008 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Stąd też dobrze jest, kiedy w światyni, czy wokół terenu doń przyległej, pojawiają się uwagi, typu: Tutaj strój obowiązuje godny, a nie modny.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-09-2008 12:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ks.Marek napisał(a):Stąd też dobrze jest, kiedy w światyni, czy wokół terenu doń przyległej, pojawiają się uwagi, typu: Tutaj strój obowiązuje godny, a nie modny.
Na "zgniłym zachodzie" już od dawna tak jest. Ludzie muszą sobie dopowiedzieć na pytanie po co do kościoła chodzą - po ty by "zadać szyku" czy z innego powodu....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-09-2008 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
Ks.Marek napisał(a):Czy nie jest czasem tak, że człowiek, który wiedzie wystawny i szykowny żywot, w ten sposób daje upust swej powierzchowności?
Czy nie jest czasem tak, że człowiek, który wiedzie skromny i smutny na codzień żywot, w ten sposób daje wyraz uwielbienia i czci Pana, wyraz ogromnej radości i wdzięczności Najwyższemu oraz zwraca uwagę młodemu pokoleniu na ogromną wagę Komunii Świętej?

Gdy patrzę na zdjęcia z Komunii Świętej moich córek (i nie tylko ich) zawsze pojawia się uśmiech na mych ustach, tak jak patrzy się na Anioły. Gdybym widziała na nich biednie ubrane i smutne dzieci, byłoby mi smutno, że nie stać (duchowo, nie materialnie) mnie/innych było na zapewnienie im promieniującej szczęściem twarzy.
Rowery,zegarki i inne prezenty przemijają, ale to szczęście nigdy - ono dodaje zawsze energii do dalszego trudnego życia, bo jest cząstką miłości Bożej.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
19-09-2008 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
nordlys napisał(a):Gdybym widziała na nich biednie ubrane i smutne dzieci, byłoby mi smutno, że nie stać (duchowo, nie materialnie) mnie/innych było na zapewnienie im promieniującej szczęściem twarzy.

Sukienka sukience nie równa. Poza tym, uroczystość jest dla każdego dziecka, i tak bardzo dziecięca jest zazdrość o to, co właśnie powierzchowne. Jestem za tym, by- jeśli dzieci są do I Komunii przyjmowane w dużej grupie, zróżnicowanej majętnie, były ubrane w jednakowe stroje.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-09-2008 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Ks.Marek napisał(a):Jestem za tym, by- jeśli dzieci są do I Komunii przyjmowane w dużej grupie, zróżnicowanej majętnie, były ubrane w jednakowe stroje.
Przecież są alby wprowadzone dla dziewczynek i chłopców aby tego problemu nie było.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-09-2008 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Ks.Marek napisał(a):Czy nie jest czasem tak, że człowiek, który wiedzie wystawny i szykowny żywot, w ten sposób daje upust swej powierzchowności?

Jest to poniekąd prawda. Ja myślę, że strój może być substytutem bogactwa duchowego i służyć może próbie zagłuszenia wewnętrznego bólu z powodu braku relacji z Bogiem, braku wiary itd. Skoro nie mam nic do ofiarowania Panu Bogu to chociaż się "wystroję" do kościoła.
22-09-2008 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Strój ma być prosty, schludny.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
22-09-2008 08:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #60
 
aga napisał(a):Skoro nie mam nic do ofiarowania Panu Bogu to chociaż się "wystroję" do kościoła.
Czy tą samą miarą oceniasz wszystkich księży ubranych w pięknie haftowane stroje liturgiczne, wielokrotnie prawdziwą złotą (ze złota!) nicią, które zakładają do mszy świętych w uroczystości kościelne?
Jeśli ta miara nie jest taka sama, to czemu?

Zgadzam się co do faktu, że jak ktoś ma "pstro" w głowie, to będzie miał "pstro" w domu, na ulicy i w kościele.
Ale twierdzenie, że jeśli ktoś ładnie się ubiera, to znaczy, że ma "pstro" w głowie, uważam za obmawiające ją.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
25-09-2008 05:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów