Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czterej Pancerni i Pies z przypisami
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Czterej Pancerni i Pies z przypisami
gazeta.pl napisał(a):Serial "Czterej pancerni i pies" będzie ponownie emitowany w Telewizji Polskiej, ale każdy odcinek będzie opatrzony komentarzem. Ma on wskazywać widzom, który element historii został zakłamany, zmanipulowany lub pominięty.
Co wy na to?
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...l?skad=rss

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-10-2008 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
O zgrozo, co za debil to wymyślił? W mordę jeża, a ja już myślałem, że nic mnie w tej naszej TVPartyjnej nie zdziwi... Zresztą ich sprawa, chcą się ośmieszać to niech się ośmieszają, ich sprawa, "patriotów-idiotów". Ja nie płacę haraczu medialnego to mi to zwisa. Bo TVP i tak nie oglądam, są ciekawsze rzeczy do roboty niż patrzenie na telewizję która składa się z telenowel, teleturniejów i transmisji z mszy.

A "Czterech Pancernych" mam całą kolekcję na DVD bez żadnych idiotycznych objaśnień i przypisów różnych oszołomów i niech cmokną pod ogon Szarika Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-10-2008 06:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
A co Cie tak bulwersuje? Bedzie film, a po filmie komentarz do niego. Kto zechce obejrzy film, a kto zechce również komentarz. Mysle, że może to byc ciekawa lekcja historii współczesnej. Bo ten film - taki jaki jest - zakłamuje rzeczywistośc. Moje pokolenie uczone było takiej własnie - nieprawdziwej - historii Polski.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-10-2008 08:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Kyllyan napisał(a):A co Cie tak bulwersuje? Bedzie film, a po filmie komentarz do niego. Kto zechce obejrzy film, a kto zechce również komentarz. Mysle, że może to byc ciekawa lekcja historii współczesnej. Bo ten film - taki jaki jest - zakłamuje rzeczywistośc. Moje pokolenie uczone było takiej własnie - nieprawdziwej - historii Polski.
Nic mnie nie bulwersuje, nabijam się tylko. Ale ogólnie to bez sensu. Taka żałosna szamotanina telewizji, żeby się przypodobać wszystkim, po okresie prezesury chuligana Wildsteina (choć, jak widać obecny prezes TVP mądrzejszy szczególnie nie jest). Żeby podlizać się "pogrobowcom PRL-u" (oni wciąż stanowią silna grupę widzów) puszczą "Czterech pancernych" a żeby i narodowi prawiczkowie się nie pozapluwali - będą "przypisy". I tak dobrze, że w trakcie "kontrowersyjnych" scen nie będzie przerywana projekcja i nie będzie wchodził na wizję "fachowiec" żeby objaśnić aktualnie obowiązującą i zatwierdzoną przez kaczy IPN wersję historii...

Ale jak mówiłem, mnie to zwisa, ja na to kasy nie łożę, TVP nie oglądam, więc niech sobie robią co chcą.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-10-2008 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
:patrzy: :offtopic:

A co do tematu: młodzież współczesna ma zielone pojęcie bardzo często, kiedy chodzi o historię II wojny światowej oraz czasów PRL. Pomysł zatem wg mnie jest całkiem ciekawy i zakłada rzetelną dyskusję n/t tamtych czasów.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-10-2008 11:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Tyle, że za lat dziesięć kolejni natchnieni bedą pisać historię po swojemu. Dawniej Rosjanin był oficjalnym przyjacielem, dziś jest oficjalnym wrogiem - kto wie co będzie za dekadę?
Zresztą, "czterej pancerni" to jest film przygodowy, wojna jest tylko tłem, każdy rozsądnie myślący człwoiek wie, że jednym czołgiem nie da się wygrac wojny. "Pancerni" to taki swoisty film drogi, epopeja - nikt nigdy nie traktował go jako filmu historycznego. Nawet za komuny.
To tuman Wildstein rozpętał "larum" o tych "Pancernych", i dalej już poszło.

A co do młodziezy - ona ma zielone pojęcie nie tylko o tym, "Pancerni" dla osób wychowanych na "Matrixach" czy "Szeregowcach Ryanach" są mało atrakcyjni, a drętwa gadanina przed czy po projekcji tym bardziej. I tak panowie fachowcy będą sobie strzępić języki za pieniądze z abonamentu objaśniając maluczkim w co aktualnie wierzyć można a w co nie - a i tak jak sądzę mało kto na to zwróci uwagę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-10-2008 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Helmutt napisał:
Cytat:Zresztą, "czterej pancerni" to jest film przygodowy, wojna jest tylko tłem, każdy rozsądnie myślący człwoiek wie, że jednym czołgiem nie da się wygrac wojny. "Pancerni" to taki swoisty film drogi, epopeja - nikt nigdy nie traktował go jako filmu historycznego. Nawet za komuny.

O.K. Zgadzam się. Może mówiąc o zakłamaniu historii mieli na myśli pokazanie Armii Czerwonej w roli "przyjaciół". A jak wiadomo mi z zaufanych i niezależnych od polityki źródeł, to Armia Czerwona nie tylko zaatakowała Polskę, ale spory majątek rozkradła i wywiozła na wschód do siebie. Niemieccy żołnierze byli jednak bardziej cywilizowani (nie licząc gestapo) i znacznie mniej nakradli oraz byli bardziej kulturalniejsi od Rosjan. W czasach komunizmu wiedziano o Katyniu, ale za każdą wypowiedź były represje. Cała prawda odkłamana.
03-10-2008 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wiecie co - a jakby tak dodać komentarze do innych filmów - na ten przykład "Czarownice z Salem"... i na kanwie tego filmu podać na tacy prawdę o papieżu Pawle III, twórcy Kongregacji Kardynalskiej Świętej Rzymskiej i Powszechnej Inkwizycji, o najgorliwszym inkwizytorze Świętego Oficjum, Gian-Pietro Carafie, który w umazane krwią dłonie przyjął za zasługi tiarę papieską i imię Pawła IV głosząc historyczne zdanie, przepełniające serca miłością bliźniego: "Gdyby mój własny ojciec popadł w najmniejszą choćby herezję, własnoręcznie zebrałbym drewno na stos dla niego".

To co - dobry pomysł? NIE! - dokładnie tak samo chory i pokręcony, jak ten o "Czterech Pancernych...". Dlaczego - ano ponieważ każdy, kto ma nieodpartą chęć poznać historię i uzyskać wiedzę, ma do tego praktycznie nieograniczony dostęp a publiczne podsycanie nienawiści albo materializowanie własnych demonów niczemu nie służy... zresztą gdyby komuś chciało się zapoznać z doktryną propagandy Goebbelsa szybko znajdzie jej reminiscencje w tych działaniach... i nie tylko w tych... bo tak właśnie kończą się polityczne manipulacje przy dobrach kultury - szczególnie tej masowej :!:

Dlatego odpuście im, bo nie wiedzą, co czynią... ja nie muszę, bom agnostyczny ateista :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-10-2008 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Panowie, to nie pogaduchy o misji TVP, tylko dyskusja na konkretny temat. Jak nie łaska wypowiadać się merytorycznie, to lepiej wcale. Znów muszę latać po panelu modera... :patrzy: :offtopic: :ban:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-10-2008 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
To jak najbardziej pogaduchy o misji TVP, bo temat się z tym wiąże, gdyż za naszą... no.. Waszą kasę wymyślają jakieś pożałowanai godne pierdoły.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-10-2008 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Helmutt napisał(a):wymyślają jakieś pożałowanai godne pierdoły.
Mnie się pomysł podoba i ma sens wg mnie. Pośród entuzjastów przygód pancerniaków można zasiać twórczy zamęt. Okazuje się, że na 60 osób pokolenia 1994/5 jakieś 3-4 osoby kojarzą co to stan wojenny, komunizm, Solidarność, etc. O szczegóły II wojny światowej nie pytałem, podejrzewam, że nie wiele lepiej to wygląda.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-10-2008 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks.Marek napisał(a):Mnie się pomysł podoba i ma sens wg mnie. Pośród entuzjastów przygód pancerniaków można zasiać twórczy zamęt. Okazuje się, że na 60 osób pokolenia 1994/5 jakieś 3-4 osoby kojarzą co to stan wojenny, komunizm, Solidarność, etc. O szczegóły II wojny światowej nie pytałem, podejrzewam, że nie wiele lepiej to wygląda.
To może zacząć uczyć historii :-k w szkole bo jak na razie wygląda to blado zważywszy na to ,że np moja córka ma w planie więcej lekcji religii niż historii

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
07-10-2008 09:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):wymyślają jakieś pożałowanai godne pierdoły.
Mnie się pomysł podoba i ma sens wg mnie. Pośród entuzjastów przygód pancerniaków można zasiać twórczy zamęt. Okazuje się, że na 60 osób pokolenia 1994/5 jakieś 3-4 osoby kojarzą co to stan wojenny, komunizm, Solidarność, etc. O szczegóły II wojny światowej nie pytałem, podejrzewam, że nie wiele lepiej to wygląda.
Nie ma sensu, bo dzieciaki nie będą oglądać żadnych wstępnych prelekcji.
07-10-2008 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):wymyślają jakieś pożałowanai godne pierdoły.
Mnie się pomysł podoba i ma sens wg mnie. Pośród entuzjastów przygód pancerniaków można zasiać twórczy zamęt. Okazuje się, że na 60 osób pokolenia 1994/5 jakieś 3-4 osoby kojarzą co to stan wojenny, komunizm, Solidarność, etc. O szczegóły II wojny światowej nie pytałem, podejrzewam, że nie wiele lepiej to wygląda.
No, ale to rola szkoły raczej a nie mediów, które z natury są zakłamane...
Ludzie w większosći i tak tych "przypisów" oglądać nie będą, powiedzmy sobie otwarcie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-10-2008 06:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Małe pytanko(nie wiem do kogo):
[glow=red]GDZIE MOJE POSTY W TYM TEMACIE????!!! [/glow] :evil:
Coś ideologicznie nie pasowały czy jak???

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sro 08 Paź, 2008 22:39 ]
Zbastuj mosumpanie, bo się zmarszczek nabawisz!

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
08-10-2008 18:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów