Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebuje pomocy :
Autor Wiadomość
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Potrzebuje pomocy :
Witam Smutny mam problem należe do KSMU i chcemy pojechać z księdzem asystentem na rekolekcje ,rekolekcję są od piatku do niedzieli ks Proboszcz powiedział ze nie puści żadnego wikariusza ze względu na niedziele ! u nas jest w parafi 4 ksiezy w tym jeden ks kanonik ;/ Co zrobić żeby ks proboscz się zgodził Smutny;/ (jestem pewna ze ks proboscz mógłby puścic jednego wikariusza a my bardzo chcemy jechać z swoim asystentem..)

Przepraszam może głupi temat założyłam ale potrzebuje pomocy ! piszcie na gadu albo tutaj pozdrawiam wszystkich...
24-01-2009 01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
I co mamy zrobić? Zadzwonić do ks. Proboszcza i ładnie poprosić?
Posłuszeństwo przełożonemu przede wszystkim.
Kiedyś byłam w młodzieżowej wspólnocie i odbywało się to tak, że wikariusz wracał w niedzielę, bo miał Mszę św. Normalna rzecz.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-01-2009 07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
A są wredni proboszczowie, którzy z czystej złośliwości na nic nie pozwalają. Po co im aktywni księża.
24-01-2009 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
No właśnie nasz proboszcz jest niestety taki ;/ Nie chcemy się z nim kłocić o to żeby puścił ks Asystenta bo wiemy ze i tak to nie da i go nie puści;/ zresztą w naszej parafii nikt za proboszczem nie przepada wiele już było że tak powiem "akcji" w parafii.Ten człowiek ma w sobie coś takiego że potrafi człowieka zdołować w czasie rozmowy ;/ wczoraj kiedy go prosiliśmy czy możemy pojechać z ks Asystentem odpowiedział nam ze za dużo chcemy od niego ;/ Co zrobić żeby przekonać go do zmiany decyzji....

Co do niedzieli to oczywiście że księża sa potrzebni w parafii ale chcemy żeby on przynajmniej puścił go w piątek i sobote ,W niedziele może spokojnie wrócić a po nim widać że on nawet nie chce Go puścić w piątek i niedziele ; /
24-01-2009 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Omyk zgadza się. Tak samo u mnie było jak byłam w KSM-ie. Niezielę, szczególnie kapłani na parafii są potrzebni.
A czemu na dwa dni nawet nie chce puścić? widocznie wikary musi dogadać się z proboszczem, wyjaśnić itd. Oraz modlitwa.
Jak my jeździliśmy na kursy czy jak to się zwie, w KSM-ie, to bez księdza, ks jedynie nas zawoził jeśli czas miał a później wracał.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-01-2009 13:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Acha właśnie u nas jest podobne że np sa jakieś kursy ksiądz tylko nas zawoził potem wracał na parafie,Ale my zawsze w lutym,marcu mieliśmy wyjazd naszego KSM na jakieś że tak powiem "atrakcje" i zawsze ks Wikariusz z nami jeździł. I wpadliśmy na pomysł zeby własnie na takie rekolekcje pojechał. No nic dzięki za odpowiedzi i proszę o modlitwe o naszą parafie,proboszcza,ks wikariuszy.
24-01-2009 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
ona17, litości.
Bądź pewna, że twojemu wikaremu nie podobałoby się to, co piszesz o swoim proboszczu. ](*,)

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-01-2009 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Omyk17 ja to wiem ! i nie chcę tutaj nadawać na mojego proboszcza tylko że strasznie się martwimy o tego wikariusza;/ z 3 latka się z nim już z nami i głupio tak patrzeć jak on się smuci i nic z tym nie zrobić Smutny

Wiem że kapłaństwo to czasem trudna droga i że On sam to wybrał,miał powołanie ...ale mimo wszystko martwimy się o niegoSmutny
24-01-2009 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
omyk napisał(a):ona17, litości.
Bądź pewna, że twojemu wikaremu nie podobałoby się to, co piszesz o swoim proboszczu. ](*,)

A co takiego pisze? To jest normalna sytuacja w wielu parafiach.
24-01-2009 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
Ok Aga, tylko jest jeszcze posłuszeństwo wikarego, jest szacunek parafianki dla kapłana, dla proboszcza.
I zawsze trzeba mieć na względzie to, że może się nie wie wszystkiego. Młodzieży nie mówi się wielu różnych spraw, a niektóre trudności uniemożliwiają wyjazdy. Czy pomyślałaś choćby o tym, że Twój wikary może być ciężko chory?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-01-2009 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
z tego Co mi wiadomo bierze leki psychotropowe (dowiedziałam się od drugiego księdza przypadkiem) .On jest taki że się wszystkim za bardzo przejmuję...
24-01-2009 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
Ona17, psychotropów nie bierze się dlatego, że jest trudna sytuacja młodzieży. To jest ciężka sytuacja i naprawdę wasz ksiądz potrzebuje zrozumienia, akceptacji, dobrego słowa i absolutnie żadnego wymuszania, prób otwierania go na siłę i żadnych wyrzutów, czy smutnych min! Nie pokazujcie mu, że jesteście rozczarowani jego zaniedbaniem was!!!
Ze względu na jego zdrowie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-01-2009 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
omyk napisał(a):Ok Aga, tylko jest jeszcze posłuszeństwo wikarego, jest szacunek parafianki dla kapłana, dla proboszcza.
I zawsze trzeba mieć na względzie to, że może się nie wie wszystkiego. Młodzieży nie mówi się wielu różnych spraw, a niektóre trudności uniemożliwiają wyjazdy. Czy pomyślałaś choćby o tym, że Twój wikary może być ciężko chory?

Tak, zgadzam się z Tobą, omyk. Z posłuszeństwem wikarego się zgadzam, musi być, a nawet jeśli proboszcz niedobry to nic się nie poradzi. Prawdą jest też, że młodzież nie ma bladego pojęcia o rzeczywistych powodach, dla których ksiądz nie może w czymś tam uczestniczyć. Ani też o wzajemnych relacjach i trudnościach między proboszczem a wikariuszami.
24-01-2009 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
o ja .....a moze wlasnie z tego powodu probosz nie chce go pusic? moze martwi sie o was?

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
24-01-2009 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
omyk napisał(a):Ona17, psychotropów nie bierze się dlatego, że jest trudna sytuacja młodzieży. To jest ciężka sytuacja i naprawdę wasz ksiądz potrzebuje zrozumienia, akceptacji, dobrego słowa i absolutnie żadnego wymuszania, prób otwierania go na siłę i żadnych wyrzutów, czy smutnych min! Nie pokazujcie mu, że jesteście rozczarowani jego zaniedbaniem was!!!
Ze względu na jego zdrowie.

Zrozum że my nie możemy bezczynnie czekać jak on się męczy;/ chcemy zrobić żeby mimo choroby miał chęć z nami przebywać na spotkaniach i że tak powiem "nie zamykał się w sobie" bo naprawdę ma młodzież która go bardzo lubi i chce dla niego najlepiej...

Ja was rozumiem...ale my nie możemy patrzeć jak on przygnębiony chodzi Smutny
24-01-2009 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów