Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy porządek w USA pod wodzą Obamy
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Nowy porządek w USA pod wodzą Obamy
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Ojo2WDfHOpc&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Ojo2WDfHOpc&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Co wy na to, szanowni Forumowicze?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-12-2008 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Spojrzałem na wypowiedź bardzo wnikliwie. Obama mówi sensownie, a jednocześnie stawia na wymagania i konkrety. Uwidocznił sytuację świata obecnego i różnorodność oraz o co chodzi w polityce dziś. Mówi o zasadzie współpracy i wartościach uniwersalnych, służących dobru całego społeczeństwa. Tylko czy jest w stanie to zrealizować i jak to tego nie wiem. Bo niby jak przekonać ateistów, że aborcja jest zła, skoro przyjmą oni tylko naukowe argumenty przeciw zabiegowi.

Co tu więcej wnioskować. Na razie Obama tylko mówi, a słowa to jeszcze nie czyny. Zapowiada się dobrym politykiem, ale czy to potwierdzą czyny to nie chcę zbytnio wybiegać w przyszłość. Politycy to ludzie i bywają omylni. Dzięki.
07-12-2008 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Obama jest za aborcją z tego, co wiem ....

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
07-12-2008 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Tatt napisał(a):Obama jest za aborcją z tego, co wiem ....

I to jest główny mankament, który podważa autentyczność słów Obamy. Chyba, że wskutek metanoi Obama się zmieni i stanie się przeciwnikiem aborcji. Chociaż po wyrazie twarzy Obamy i dumnie uniesionej głowie wydaje się, że jest niestety zbyt pewny siebie. Ale ocena po twarzy nie musi być zawsze wiarygodna.
07-12-2008 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Polonium napisał(a):Chyba, że wskutek metanoi Obama się zmieni
Chłopie, nie używaj słów, których nie rozumiesz... Metanoia to zmiana z założenia, u Ciebie wyszło, że "wskutek zmiany się zmieni"...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-12-2008 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Annnika napisał(a):
Polonium napisał(a):Chyba, że wskutek metanoi Obama się zmieni
Chłopie, nie używaj słów, których nie rozumiesz... Metanoia to zmiana z założenia, u Ciebie wyszło, że "wskutek zmiany się zmieni"...

Rozumiem słowo metanoia, ale zagalopowałem się za bardzo z jego użyciem. Sorry, Anniko.
07-12-2008 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Czy wy na prawdę żeście obejrzeli i poczytali wystąpienie Obamy? Z treści waszych postów jakoś nie koniecznie to widać...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-12-2008 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Obejrzałem i wysłuchałem wypowiedzi Obamy.Czy Obama zmieni zupełnie bieg polityki i skieruje ją na właściwe tory, by służyła ludzkiemu dobru oraz ochronie życia. Jeśli Obama to osiągnie to pozostanie tylko pogratulować. O prezydentach z powołania niewiele się mówi. Prawdopodobieństwo wynosi zatem 30 % (dla skali czasu od 1774 roku do dziś), że taki prezydent się w USA trafi.
07-12-2008 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
Próbuje grać pod obie strony, póki co. Wy, chrześcijanie, widzicie więcej i wasze widzenia są prawdziwe, ale w polityce musimy się trzymać tego, co widzimy wszyscy.
Niedługo jednak uda mu się taki ton wypowiedzi pociągnąć, będzie zmuszony się opowiedzieć wyraźnie po jednej ze stron. Po której, wszyscy widzimy.
Obyś był zimny, albo gorący.


Marana tha.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-12-2008 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ja sądzę, że księdzu właśnie chodzi o coś zupełnie innego. Z tego, co mówił Obama wynika, że odłóżmy naszą religijność na bok, bo coś, czego wszyscy nie widzimy (w tym wypadku Bóg), jest dziwne, nieprawdziwe? Dlatego też sugerujmy się 'dobrem' ogółu, nie patrząc na moralność religijną, bo Biblia, to żaden dokument, ponieważ są w Starym Testamencie różne dla nas już dziwne sposoby rozwiązywania tematu jak choćby ukamienowanie. Nikt nie patrzy się na to, że NT był przełomem i niektóre rzeczy z ST są jakby... hmm... przedawnione? Nie wiem, czy to nie złe słowo, ale mam nadzieję, że zrozumiecie moją intencję. Jeśli chcemy zabronić aborcji musimy podać "namacalne" dowody, a świat nauki ciągle twierdzi, że takie dziecko to tylko kupa tkanek i nic więcej, choć przecież ma już jakby kształt człowieka. Czy zgadza się ksiądz ze mną?

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
07-12-2008 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Tatt napisała :
Cytat:Z tego, co mówił Obama wynika, że odłóżmy naszą religijność na bok, bo coś, czego wszyscy nie widzimy (w tym wypadku Bóg), jest dziwne, nieprawdziwe?

Obama tak nie mówił. Nie mówił o odrzuceniu wiary. Proszę bez manipulacji wypowiedziami.
07-12-2008 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ja to zrozumiałam jako większą tolerancję i zrozumienie dla innych wierzeń.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
07-12-2008 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
Taa, przy okazji powiedział, że ich naród nie jest chrześcijański, poprawiając się po chwili na "przynajmniej nie tylko" Oczko Za to jest żydowski, muzułmański, buddyjski i hinduistyczny... Ciekawe co by powiedzieli obrońcy biednych uciśnionych mniejszości religijnych, gdyby powiedział to samo o buddyzmie:
"nasz naród nie jest buddyjski... a przynajmniej nie tylko buddyjski" -> byłaby wielka hańba i gańba Oczko

Roger Scruton napisał(a):Żyjemy w warunkach totalitarnego liberalizmu, w których prawo zabrania nam zabraniać. Nasze prawo, skrajnie pobłażliwe dla czyniących zło, jest bezlitosne dla ludzi próbujących zapobiegać złu, lub przeciwstawiać się złu.

Nie ma moralności bez Pana Boga. Tam, gdzie nie ma Boga, tam jest bezład, rozkład moralny, zepsucie. Jeżeli nie nazwiemy pewnych rzeczy po imieniu, jeśli dzieciobójstwo nie zostanie prawnie zakazane, to co pozostanie po naszej moralności? Chyba tylko wspomnienia, a i o nich szybko zapomnimy.
Jeżeli B. Obama uznaje, że nie możemy zakazać ateiście zamordować swojego dziecka, bo przecież on wyznaje inne poglądy, to znaczy, że obiektywna rzeczywistość przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Liczy się tylko liberalizm światopoglądowy (i nie tylko taki).
Równie dobrze możemy uznać, że prawo powinno być w ogóle zniesione, a wszelkie kodeksy spalone na popiół, bo godzą w wolność światopoglądową anarchistów.
Paranoja.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-12-2008 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Podałaś moralność według swojej definicji, dla drugiego człowieka może to być całkiem inne zjawisko i opis.

W dodatku wiadomo,że "zgoda buduje" i to chce wprowadzić Obama, godząc kilka skrajnych wierzeń i ateistów. Szczerze mu współczuję.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
07-12-2008 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Tatt napisał(a):Czy zgadza się ksiądz ze mną?
Ogólnie rzecz ujmując - niemal zupełnie. Niemal - ponieważ bym jeszcze uzupełnij twą wypowiedź o fakt kpiny z chrześcijaństwa, co słychać w materiale linkowanym, poprzez oklaski i wrzawę ucieszonego tłumu.

Ja sie pytam: czemu ja mam ustępować tym, którzy nie widzą/słyszą Boga? Moją misją jest doprowadzenie ich do tego, by zaczęli, podobnie do mnie, doświadczać obecności Bożej wokół siebie i w sobie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-12-2008 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów