Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostradamus
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Mówisz Omyk tak, jakbyś znała się z Diabełkiem jak dwa stare konie. To nawet Sataniści nie mówią z taką pewnością o swoim idolu.

Sorry za uszczypliwość, ale tylko tak mogę skwitować akademickie mędrkowanie Oczko W dodatku przedstawiane jak absolutna pewność.

(Dla co bardziej wrażliwych dla jasności dodam, ze pierwsza część zdania jest oczywiście pewną żartobliwą ironią, nie oceną - cały ten paragraf należy zresztą traktować pół żartem, pół serio, a nie śmiertelnie poważnie)

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
16-04-2010 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Niech każdy ponagina sobie rzeczywistość do własnego światopoglądu to i wszystkim na zdrowie to wyjdzie, tyle ode mnie w tym temacie.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-04-2010 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Drizzt - bardzo proszę bez takich tekstów.



(tak, teraz możesz powiedzieć, że nie znam się na żartach, że specjalnie dodawałeś, i tak dalej. no matter.)

[ Dodano: Pią 16 Kwi, 2010 21:59 ]
Pafni - chyba jednak byłoby zdrowiej naginać poglądy do rzeczywistości, nie uważasz? Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-04-2010 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
omyk napisał(a):Pafni - chyba jednak byłoby zdrowiej naginać poglądy do rzeczywistości, nie uważasz?
No właśnie rzeczywistość postrzegamy poprzez nasz światopogląd, tylko bez uprzedzeń i wyrobionego zdania na jakiś temat można poznać prawdę. Tylko ,że w momencie postrzegania na nowo znów rodzi sie światopogląd ... i tak wkoło Macieju :wink:

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-04-2010 06:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
 
Więc po co badania naukowe? Po co umiętność komunikacji dla wymiany doświadczeń?
Czy naukowiec... Newton, Eistein... naginał rzeczywistość do swojego poglądu, czy raczej pogląd do odkrytej rzeczywistości?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-04-2010 07:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
omyk napisał(a):Więc po co badania naukowe? Po co umiętność komunikacji dla wymiany doświadczeń?
Czy naukowiec... Newton, Eistein... naginał rzeczywistość do swojego poglądu, czy raczej pogląd do odkrytej rzeczywistości?

Ale mowa o nauce, czy o wierze? Bo co innego mówić o wiedzy sprawdzonej naukowo, a co innego do subiektywnej percepcji rzeczywistości, jaką jest wiara.

A co do mojego tekstu, to wybacz, ale coś w tym jest. Wypowiadasz się z taką wyższością (odnośnie wiedzy), taką pewnością o Szatanie, jakbyś znała go od podszewki, pozjadała wszelkie rozumy o nim i sposobach jego działania.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
17-04-2010 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Straszne dewiacje z waszej strony, jeśli chodzi o temat dyskusji.
Przecież ta katastrofa to nie koniec świata a piszecie jakby tydzień temu już był
ten koniec Uśmiech, myślę, że dobrze by było bardziej się zastanowić nad odpowiedziami...
17-04-2010 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
omyk napisał(a):Przez to ma możliwość "oszacowania" tego, co będzie w przyszłości z jakimś tam prawdopodobieństwem, na pewno wyższym, niż my potrafimy szacować prognozę pogody.
To szatan jest ograniczony "fizyką" tego wszechświata ? :shock:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-04-2010 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
omyk napisał(a):Więc po co badania naukowe? Po co umiętność komunikacji dla wymiany doświadczeń?
Czy naukowiec... Newton, Eistein... naginał rzeczywistość do swojego poglądu, czy raczej pogląd do odkrytej rzeczywistości?
Drizzt odpowiedział w sumie - nauka i wiara to trochę co innego.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-04-2010 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
 
Drizzt - Pafni napisał, żeby każdy "ponaginał sobie rzeczywistość do własnego światopoglądu", a jesteśmy w temacie przepowiedni odnoszących się nie do kwestii religii, tylko do zjawisk ziemskich - różnych, powiedzmy: mieszczących się w historii. Co tam Nostradamus miał na myśli, i czy w ogóle coś miał na myśli - to inna kwestia, nie roztrząsam tego, natomiast ludzie to interpretują jako różne zjawiska atmosferyczne, historyczne, itd. Kwestia całkiem obiektywna, utrudnieniem jest jedynie mnogość interpretacji tekstów, które same w sobie są rozmyte i niekonkretne.

Co do subiektywności wiary - wydaje mi się, że mylisz wiarę z opinią. Wiara w pojęciu chrześcijańskim to coś znacznie więcej, niż prywatne przekonanie, nawet bardzo silne.

Co do wyższości - gdzie ją widzisz? Wypowiadam się z pewnością, a nie z wyższością. Niczego, co jest niepewne, nie podaję jako faktu.
Fakty podałam takie:
1) szatan istnieje, jest bytem inteligentnym
2) nie jest wszechwiedzący, natomiast ma nieporównywalnie większą wiedzę, niż człowiek
3) ma możliwość przewidzenia przyszłości w pewnym zakresie z dużą dokładnością
(+ mój wniosek płynący z faktów był taki, że wszelkiej maści wróżbici i im podobni, są oszukani - nabierają się na pozór wszechwiedzy diabła, czy 'świata duchów', jak zwał tak zwał)
Wszystkie te fakty są zakorzenione w nauczaniu Kościoła i nie widzę powodu dla którego miałabym coś tam przebąkiwać, że 'mi się wydaje, że tak jest', skoro tak Kościół od wieków naucza. Dlaczego Ci się to niepodoba?

Heysel - to zależy co rozumiesz pod pojęciem "fizyki tego wszechświata" Oczko Jest tylko stworzeniem i wszechwiedzy nie posiadł. A o to mi w tamtym poście chodziło, nie o podleganie klasycznym prawom fizyki.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-04-2010 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Tutaj luknijcie. Też poruszany jest temat Nostradamusa http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?...ostradamus
Fakt, inna jego przepowiednia. 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-04-2010 16:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
omyk napisał(a):Drizzt - Pafni napisał, żeby każdy "ponaginał sobie rzeczywistość do własnego światopoglądu", a jesteśmy w temacie przepowiedni odnoszących się nie do kwestii religii, tylko do zjawisk ziemskich - różnych, powiedzmy: mieszczących się w historii. Co tam Nostradamus miał na myśli, i czy w ogóle coś miał na myśli - to inna kwestia, nie roztrząsam tego, natomiast ludzie to interpretują jako różne zjawiska atmosferyczne, historyczne, itd. Kwestia całkiem obiektywna, utrudnieniem jest jedynie mnogość interpretacji tekstów, które same w sobie są rozmyte i niekonkretne.

Oczywiście, masz rację. Stąd moja opinia, że trudno ocenić, czy Nostradamus coś przewidział, czy też ludzie tak dopasowali fakty, by wyszło, że przewidział. Stąd z kolei mój wniosek, że z jednej strony warto przepowiednie mieć na uwadze, jednocześnie nie ufając im w 100%. Bo wtedy człowiek ani nie będzie ślepy, gdy faktycznie będą się sprawdzały, ani głupi, wierząc bezkrytycznie w każdą przepowiednię.

Cytat:Co do subiektywności wiary - wydaje mi się, że mylisz wiarę z opinią. Wiara w pojęciu chrześcijańskim to coś znacznie więcej, niż prywatne przekonanie, nawet bardzo silne.

Ja mówię o wierze w pojęciu ogólnym. Oczywistym jest, że każde wyznanie będzie przedstawiało i uważało swoją subiektywną opinię (wiarę) jako "coś więcej, niż opinia". Jednak, jeśli mamy się trzymać faktów, wiara jest po prostu subiektywną opinią na temat sfery sacrum, i niczym się nie różni (jeśli chodzi o dowody\0 od wiary w duchy czy kosmitów.

Cytat:Fakty podałam takie:
1) szatan istnieje, jest bytem inteligentnym

Przypuszczenie oparte na wierze, a nie fakt (udowodniony)

Cytat:2) nie jest wszechwiedzący, natomiast ma nieporównywalnie większą wiedzę, niż człowiek

Jak wyżej.

Cytat:3) ma możliwość przewidzenia przyszłości w pewnym zakresie z dużą dokładnością

Jak wyżej.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
18-04-2010 08:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Cytat:wiara jest po prostu subiektywną opinią na temat sfery sacrum
Wg tej definicji ateizm jest wiarą, a nawet wrogość do wiary jest wiarą.

Cytat:Przypuszczenie oparte na wierze, a nie fakt (udowodniony)
Owszem, fakt udowodniony :arrow: mogę Ci go udowodnić odpowiednimi dokumentami kościelnymi. Jeśli nie wierzysz tym, którym Bóg dał władzę związywania i rozwiązywania, to nie wiem, gdzie chcesz szukać faktów.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-04-2010 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
omyk napisał(a):Jeśli nie wierzysz tym, którym Bóg dał władzę związywania i rozwiązywania, to nie wiem, gdzie chcesz szukać faktów.

Duży uśmiech Rozkoszne Duży uśmiech

Chcesz udowadniać wiarę katolicką dokumentami kościelnymi... których sensowność zależy od tego, czy wiara katolicka (a, co za tym idzie autorytet Kościoła) jest prawdziwa Duży uśmiech

Mam nadzieję, że to był żart, i że sama jesteś w stanie dostrzec w tym błędne koło.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
19-04-2010 07:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
Zgadzam się, jest to rozkoszne Uśmiech
Koło owszem, ale niebłędne Uśmiech Czy żart? Nie, raczej uwypuklenie paradoksu który powstaje nie gdzie indziej, tylko w myśleniu człowieka szukającego Boga poza Bożym Objawieniem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-04-2010 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów