Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska Dla Jezusa
Autor Wiadomość
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Polska Dla Jezusa
[shadow=red]W dniach 21 maj-10 czerwiec 2005 w całej Polsce odbedzie sie post za nasz kraj. Zaproszenie do 21. dniowej modlitwy i postu o duchową i moralną odnowę naszego narodu chcesz wiedzi9ec wiecej zapraszam ciebie na strone
[/shadow]Polska dla Jezusa - 21 post na Polske

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
18-05-2005 08:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Proponowałabym, żeby ktoś przeniósł ten temat np. do Linków...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-05-2005 18:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
no i juz sie stalo wedle Twego slowa Offco Uśmiech

pozdrawiam i zapraszam do akcji Uśmiech
18-05-2005 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
ja sie wlaczam w post moze ktos jeszcze

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
18-05-2005 21:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Zajrzałem na stronę i dziwi mnie pewien fakt:

oto mamy sie modlić o.... : :arrow: Módlmy się, by Bóg złamał moc tradycji, która sprzeczna jest z Jego Słowem (Mt 15,8-9). Jeżeli tutaj chodzi o Tradycję katolicką to niestety ale to jest łagodnie mówiąc bardzo nie ładne. :roll: Nie będe dalej oceniał, ponieważ wezwania do modlitwy - przynajmniej niektóre są dośc enigmatyczne i nie wiem co o tym sądzić. Np.:

:arrow: Módlmy się, by Bóg osądził działanie ducha religijności, który przybiera pozór pobożności, a tak naprawdę jest zaprzeczeniem działania Bożej mocy. O co chodzi, pytam. Moja wiedza wskazuje mi na pewne praktyki katolickie ale może się mylę...

Reasumując: modlitwa nie może już na poczatku rodzić podziałów np.: przez tworzenie "poidejrzanych" wezwań. Ekumenizm powinien wyglądać inaczej a katolik nie może sam sobie ot tak go sam zapoczątkować. Jest od tego biskup.

Przepraszam szanownego autora zachęty do modlitwy ale pewne wątpliwości byłem zobowiązany napisać :!:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
19-05-2005 09:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Módlmy się, by Bóg złamał moc tradycji, która sprzeczna jest z Jego Słowem (Mt 15,8-9).

Ciekawe gdyby nie ta Tradycja Kościoła - protestanci nie znali by dziś BIBLII a w szczególności NT, który zanim powstał "mieszkał" w pamięci Kościoła, czyli Apostołow. Toć to banalnie proste.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-05-2005 10:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Z tego co wiem to Polska dla Jezusa to jest protestancka inicjatywa Duży uśmiech

http://www.okno1040.org
15-06-2005 00:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
sylka napisał(a):Z tego co wiem to Polska dla Jezusa to jest protestancka inicjatywa

Tak, tylko zaprasza się tam katolików - bynajmniej tak jest napisane na stronie. Dodatkowo jakbym organizował takie coś to nie modliłbym się w taki sposób: wezwanie, które pokazują katolików jako odstęp[ców od Pisma. Modliłbym się poporstu o JEDNOŚĆ. Bóg wie co ma robić :wink: Dajmy na luz, żeby nawet modlitwa miała dzielić Smutny

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
15-06-2005 07:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Grzegorz , jestem protestantka, jak myslisz w jaki sposob mozliwa jest jednosc miedzy nami ?

http://www.okno1040.org
15-06-2005 16:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Na stronie owego "marszu" (równie jezusowego jak np. portal "Jezus.pl") jest wyznanie wiary. Jest to typowy ponaddenominacyjny ruch protestancki o jawnie antykatolickim charakterze (katolicy to "pole misyjne", chrzest dzieci jest nieważny, Biblia ma tylko 66 ksiąg itp.itd.).

Nie bądźmy naiwni w swoich ekumenicznych działaniach: są tacy, którzy zechcą wykorzystać nasze otwarcie na jedność Kościoła do swoich brudnych celów (werbunek do wspólnot neoprotestanckich).

Warto też mieć świadomość tego, że utrzymując społeczność z grupami o takim radykalnie wrogim Kościołowi Katolickiemu charakterze ściągamy na siebie ekskomunikę - wyłączamy się ze społeczności katolickiej ze wszystkimi tego konsekwencjami.
15-06-2005 16:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Zasmucasz mnie YAB tym co piszesz.
A powiedz mi kim dla ciebie jest Jezus?

http://www.okno1040.org
15-06-2005 18:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ech, sylko, a mnie zasmuca poziom agresji w poslkim protestantyźmie - zupełnie jakby nie można było wznieść sie ponad własne denominacyjne tradycje i przestać dogmatyzować jawnie niebiblijne doktryny (zakaz chrztu dzieci, zakaz uznawania natchnienia ksiąg kanonu aleksandryjskiego, zakaz wiary w obcowanie świętych, zakaz niewidzenia babilonu w instytucjach KRK itp.itd.).

Niektóre grupy - np. te związane z portalem jezus.pl, albo choćby ogromna część polskich adwentystów - prezentują jaskiniowy antykatolicyzm. Przy całym szacunku i tolerancji (i jeszcze biorąc pod uwage fakt, że być może większość z nich to nieświadome narzędzia w ręku Zwodziciela!) nie wolno zapominać o tym, że są to ludzie służący Przeciwnikowi Boga i spotka ich zasłużona odpłata w Dniu Sądu za zadawanie ran Ciału Chrystusa - i za krzywdzenie szczególnie ludzi prostych.

To bardzo prosta prawda: zero Bożego błogosławieństwa dla społeczności, które ranią i krzywdzą innych wierzących. Żal mi polskich neoprotestantów, że dali się wpędzić w ślepy zaułek.

[ Dodano: Sro 15 Cze 2005 21:28 ]
sylka napisał(a):A powiedz mi kim dla ciebie jest Jezus?

Typowe protestanckie pytanie - i cóż, jeśli tobie napiszę, że Panem i Zbawicielem, to uznasz mnie za brata? Przeciez mimo zapewnień o [sola scriptura[/i] zaraz dopiszesz mi swój własny - wykraczający poza biblijne przesłanie - pomysł na to, co KONIECZNIE powienienem uczynić!

Nie?
A co z moim chrztem - i chrztem trójki moich dzieci, o który prosiłem Kościół? Co z faktem, że wierzę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii? Że tytułuję Benedykta XVI "Ojciec Święty"? Że moje ulubione proroctwa znajduje w księdze Barucha? Że korzystam z sakramentu pojednania wierząc, że ustanowił go Jezus Chrystus? A w dodatku uważam się za świadomego, nowonarodzonego chrześcijanina, idącego prostą droga do Nieba.
I który zna Biblię znacznie lepiej niż 99% polskich, zadufanych w sobie, pełnych pychy i "poznania" (ROTFL) protestantów.

I przykro mi, że wciąż ktoś kto usiłuje się mienić "chrześcijaninem" usiłuje podważać moja wiarę.

Kłaniam się
15-06-2005 21:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
A ja powiem ,ze kazdy ma swoja miae poznania Boga, jedentak, drugi siak.

Ale dziwie sie ze tak sie bronisz, skoro nawe jeszcze cie nie zaatakowalam, ale rozumiem ze dostalo mi sie za wsystkich innych protestantów.
spoko Duży uśmiech

http://www.okno1040.org
15-06-2005 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
sylka napisał(a):A ja powiem ,ze kazdy ma swoja miae poznania Boga, jedentak, drugi siak.

Ale dziwie sie ze tak sie bronisz, skoro nawe jeszcze cie nie zaatakowalam, ale rozumiem ze dostalo mi sie za wsystkich innych protestantów.
spoko

Sylka nie jest tak jak napisałaś.

1. Ekumenizm ma prowadzić do jedności chrześcijan a takie wydania tylko eskalują spory. Wynika to chyba z braku najmniejszej chęci choc zrozumienia = przyjęcia do wiadomości w co wierzą katolicy. Jeśli ktoś mi mówi, że Tradycja to wypaczenie i jeszcze to włącza w modlitwę, która ma łączyć to już porażka. Ekumeniczna modlitwa nie powinna celować w to co dzieli tylko w to co łączy. Autorom takich projektów modlitewnych bądź podobnych zabrakło chyba posłuszeństwa Duchowi Świętemu. Przecież można podać pozytywne przykłady ekumenicznych rozmów. Np. wspólna deklaracja o usprawiedliweniu z 31.10.1999 r. Czytałem ją. Tam się dostrzega chęć rozmowy i szacunku do drugiego chrześcijanina, który nie podziela moich poglądów.

sylka napisał(a):Grzegorz , jestem protestantka, jak myslisz w jaki sposob mozliwa jest jednosc miedzy nami ?

Duch Święty wie! Jemu trzeba się oddać a nie wymyślać jakieś podejrzane inicjatywy. Nie każda modlitwa musi pochodzić od Pana :roll: Nie będe się modlił: Panie wykaż protestantom, że zasada sola Scriptura jest demoniczna... Raczej Panie daj abyśmy spotkali się w jednym Kościele Chrystusowym. Jak to nastapi nie wiem tego, On wie! Duży uśmiech

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
16-06-2005 16:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Jedność jest TYLKO w Jezusie Chrystusie.
Jestesmy Jego cialem.
Kiedy wszyscy chrzescijanie zaczna uwielbiac i wywyzszac TYLKO Jezusa Chrystusa to bedziemy jedno.

http://www.okno1040.org
17-06-2005 01:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów