Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyborcza, Wprost i inne brukowce
Autor Wiadomość
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ks_Marek:
Cytat:Mnie to akurat nie dziwi. Seminarzyści dla przeciwwagi przerabiali Kapitał Marksa, zapoznawali się z biografiami Dzier żyńskiego, Lenina i innych ojców rewolucji.
BTW: chętnie bym poznał kulisy takich wykładów, zwłaszcza, że poprowadzili je pseudo-fachowcy, tudzież tacy, co zakłamani byli okrutnie. No i najważniejsze: jakie argumenty wysuwali przeciw "wrażej" myśli filozoficzno-teologicznej...
Prowadzili je wcale-nie-tacy-pseudofachowcy bo lektorzy z KW(dla młodszych-Komitet Wojewódzki PZPR) Duży uśmiech
Hmmm...pewnie się rozczarujesz ale...tam nie było żadnych kulis...Od po prostu od encykliki do encykliki na zasadzie:"co poeta miał na mysli". Żadnej indoktrynacji... :aniol:

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
12-08-2008 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Sauer napisał(a):Od po prostu od encykliki do encykliki na zasadzie:"co poeta miał na mysli". Żadnej indoktrynacji...
No właśnie o to się rozchodzi, o to, co poeta miał na myśli, wg fachowców z KomInternu Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-08-2008 17:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Sauer napisał(a):A możed Ty jesteś Ziemkiewiczem?? A moze i samym Wildsteinem???? Te kategoryczne oceny...
dobre
mam inne wykształcenie, na pewno nie jestem humanistą
w wielu punktach się z Ziemkiewiczem nie zgadzam (nie mam takich liberalnych poglądów na gospodarkę jak on)

co do Michnikowszczyzny to i tak łagodnie to napisał. Ja uważam że po art. Michnika "Odpier... sie od generała" skazał się sam. moje zdanie na temat Michnika jest jeszcze ostrzejsze niz Ziemkiewicz. Zakladam że wszystko co zostalo opublikowane przez Michnika to kłamstwo i tylko kłamstwo. GW nie biorę do ręki, a od czasów sprawy Ketana nie mam złudzeń że może być cos dobrego napisanego w wyborczej

Któż jak Bóg
12-08-2008 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Po prostu w Polsce NIE MA mediów które by mówiły prawdę, które by były wolne od manipulacji. No, chyba, że pisma branzowe typu "Świat Kolei" czy "Mały Modelarz" Uśmiech.
Dlatego też musimy być bacznymi obserwatorami zycia i nauczyć się wykrywać gdy chcą nas nabrać. Musimy myśleć.

Bo jak się taki nieopierzony lewak naczyta "Wybiórczej" czy "Wprost" lub zestresowana babcia nafaszeruje się "Naszym Dziennikiem" czy inną "Gazetą Polską" to więcej z tego kłopotu niż pożytku.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-09-2008 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Podaj choć jeden przykład nierzetelności Naszego Dziennika, czy Gościa Niedzielnego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-09-2008 17:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Zrównuje ksiądz jakość, wiarygodność Gościa Niedzielnego i Naszego Dziennika? :shock:
25-09-2008 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Owszem - wiarygodność przede wszystkim. Jakość w obu pismach nie ma nic do zarzucenia, treść podobnie. Tyle tylko, że czym innym jest dziennik, czym innym tygodnik.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-09-2008 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ks.Marek napisał(a):Podaj choć jeden przykład nierzetelności Naszego Dziennika, czy Gościa Niedzielnego.
Po co? Kto ma oczy to widzi, a kto jest zmanipulowany to i 1001 dowodów i przykładów mu mało...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-09-2008 06:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Helmutt napisał(a):Po co? Kto ma oczy to widzi, a kto jest zmanipulowany to i 1001 dowodów i przykładów mu mało...
Tak jak myślałem...
Kolejny słowny wodotrysk...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-09-2008 08:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Po co? Kto ma oczy to widzi, a kto jest zmanipulowany to i 1001 dowodów i przykładów mu mało...
Tak jak myślałem...
Kolejny słowny wodotrysk...
Przyganiał kocioł garnkowi.... Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-09-2008 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
:offtopic: :patrzy:
Zaraz będzie Spam No.666 z Helmuta :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-09-2008 10:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Tygodnik Gość Niedzielny nigdy nie pozwoliłby sobie na takie manipulacje jakie dokonuje Nsz Dziennik w przypadku corocznego podawania ilości pielgrzymów na doroczne spotkania na Jasnej Górze przyjaciół RM.
Radio, strona info "Jasna Góra" i policja, corocznie podaje o połowę mniej pielgrzymów niż wieści to NDz.....ktoś dokonuje przekłamania zatem....jestem przekonania, że nie paulini Uśmiech
I nigdy Gość Niedzielny nie zamieściłby felietonów ks. Bajdy, ks. Bartnika, czy prof. J. R. Nowaka.
Świetnie tą różnicę wykazał J. Gowin (wypowiedż z racji jubileuszu 85-lecia GN).
- "Gość stara się towarzyszyć życiu Kościoła kierując się miłoscią, a nie ideologią".
26-09-2008 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Nasz Dziennik jest gazetą polityczną, ukazującą aktualną "linię myślenia" ojca Rydzyka którą ten podaje do wierzenia dla swoich wyznawców. A tym się to różni od nauki Kościoła - to fakt, że nauka Kościoła jest niezmienna, a poglądy ojciec Rydzyk zmienia jak rekawiczki.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-09-2008 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Alus napisał(a):I nigdy Gość Niedzielny nie zamieściłby felietonów ks. Bajdy, ks. Bartnika, czy prof. J. R. Nowaka.
Ponieważ ci autorzy mają swoją konkretną grupę odbiorców, nie tożsamą z linią GN

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-09-2008 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Czy ja wiem, Gość Niedzielny zaczyna ostatnio politykować w pro-bushowskim stylu - vide ostatni artykuł pana Adamskiego z, za przeproszeniem, "Frondy". Artykuł w typowo - że tak powiem - pisowskim stylu, wyszydzajądzy jednego z kandydatów na prezydenta USA.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-09-2008 07:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów