Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czterej Pancerni i Pies z przypisami
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ta emisja serialu, nie będzie w jakiejś "codziennej" telewizji, a na kanale TVP Historia, czyli na kanale edukacyjnym, a nie rozrywkowym i ma na celu właśnie naukę historii przed wszystkim. A ten serial świetnie sie do takiej nauki nadaje.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
10-10-2008 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Helmutt napisał(a):No, ale to rola szkoły raczej a nie mediów, które z natury są zakłamane...
Ludzie w większosći i tak tych "przypisów" oglądać nie będą, powiedzmy sobie otwarcie.
Na TVP Historia nie zaglądają fani Ferdka Kiepskiego...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2008 09:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Sro 08 Paź, 2008 22:39 ]
Zbastuj mosumpanie, bo się zmarszczek nabawisz!
Nie zejdę do twojego poziomu bo to poziom deski klozetowej ale forum-szkoda.... :roll:
PS.Jeśli juz koniecznie chcesz posługiwac się staropolszczyzną rzuc okiem na podpowiedź w necie. Język I nie rób tu "mosumpanie" i "moderze" magla bo od tego jest PW.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pią 10 Paź, 2008 17:20 ]
Jeżeli to szczyt Twoich możliwości, to najwyżej jest to jakiś pagórek morenowy, nawet nie wzniesienie, nie mówiąc o górze Uśmiech

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
10-10-2008 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Przypominam, że zaczynasz :offtopic: Więc bardzo proszę: :rulez:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2008 17:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
Zwracam Twoją uwagę na tytuł działu: "WOLNE forum" i dlatego pytam:
GDZIE SĄ MOJE POSTY?
Grzecznie pytam. Nie naruszyłem w zaden sposób regulaminu a posty zniknęły.
WOLNE forum czy "WOLNE" forum?
PS.Tak wiem, że jak mi się nie podoba to moge spadać. Forum mi się podoba ALE OBYCZAJE Z PRYWATNEGO FOLWARKU jakby mniej.... :?

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
16-10-2008 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):No, ale to rola szkoły raczej a nie mediów, które z natury są zakłamane...
Ludzie w większosći i tak tych "przypisów" oglądać nie będą, powiedzmy sobie otwarcie.
Na TVP Historia nie zaglądają fani Ferdka Kiepskiego...
Błąd. Jestem wielkim fanem Ferdka i Waldusia vel "Cyca" - a chętnie zaglądałbym na TVP Historia - zaglądałbym......gdybym tylko miał ten kanał na swoim "talerzu"... Ile już maili do Polshitu napisałem o ten kanał i niestety, jak dotąd nic. Pocieszę Cię, że chętnie bywam na TVP Kultura i Kino Polska...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-10-2008 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Sauer napisał(a):Forum mi się podoba ALE OBYCZAJE Z PRYWATNEGO FOLWARKU jakby mniej....
Gdzieś tu: http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?t=4460
sa twoje "posty"...

:offtopic:

Helmutt napisał(a):Pocieszę Cię, że chętnie bywam na TVP Kultura i Kino Polska...
A więc taki z ciebie fan Kiepskich, jak i ze mnie...
Ale nadal
:offtopic: :patrzy:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2008 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
No dobra.
Na początek Uśmiech
czy troszkę atmosferka polepszyła się?
Jak nie, to Uśmiech Uśmiech Uśmiech
A co do tematu, to nie mam Tvp Historia, ale ten wstęp do "Czterech pancernych..." moze i bym czasem obejrzała. wtedy bym mogła powiedzieć, czy był dobrym pomysłem,czy wyjaśniają naprawdę, które sprawy sa zakłamaniem, a które nie.
Jeżeli pokazuja prawdę, to pomysł wg mnie jest bardzo dobry.

[Obrazek: mysz4.gif]
20-10-2008 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #24
 
Myszkunia napisał(a):Jeżeli pokazuja prawdę, to pomysł wg mnie jest bardzo dobry.
Widzisz - prawda obiektywna jest jak dusza... albo Yeti... albo potwór z Loch Ness... wszyscy twierdzą, że jest - lecz nikt nie widział...

Prawda zawsze jest subiektywna - skażona subiektywnym oglądem rzeczywistości Pomysł Dlatego szanujący się historyk nie komentuje, bo każdy komentarz zakłamuje historię... ale do takiej konkluzji trzeba:

a/ - dorosnąć,

b/ - przestać pluć słusznym dziś jadem... albowiem za prawdę powiadam Wam, że ów jad za jakiś czas znów będzie niesłuszny :evil:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
20-10-2008 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Mordimer_Madder napisał(a):Prawda zawsze jest subiektywna
Żyjesz?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-10-2008 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Mordimer_Madder napisał(a):b/ - przestać pluć słusznym dziś jadem... albowiem za prawdę powiadam Wam, że ów jad za jakiś czas znów będzie niesłuszny :evil:
Dokładnie tak. Piorun wie, jakie oszołomy dojdą do władzy za dekadę i jaka wersja "jedynie słusznej" historii będzie wówczas obowiązywała.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-10-2008 06:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Mordimer_Madder napisał(a):Dlatego szanujący się historyk nie komentuje, bo każdy komentarz zakłamuje historię...
Historia polega na komentowaniu właśnie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 11:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ks.Marek napisał(a):
Mordimer_Madder napisał(a):Dlatego szanujący się historyk nie komentuje, bo każdy komentarz zakłamuje historię...
Historia polega na komentowaniu właśnie.
A historia Polski polega na komentowaniu po polsku - czyli pod dyktando aktualnie rządzącej kliki Język

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-10-2008 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Helmutt napisał(a):A historia Polski polega na komentowaniu po polsku - czyli pod dyktando aktualnie rządzącej kliki Język
Nie pokazuj języka, bo ci krowa nasika :twisted:

Historia Polski polega na tym, że gdyby nie chrześcijaństwo, to dziś wszelki słuch by po niej zaginął...
Historia Polski niczym się niemal nie różni od Historii niewierności Izraela...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 11:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ks.Marek napisał(a):Historia Polski polega na tym, że gdyby nie chrześcijaństwo - to dziś wszelki słuch by po niej zaginął...
Nie sposób się nie zgodzić. Gdyby nie chrzest Polski zawarty z przyczyn politycznych - podzielilibyśmy los Prusów, Jacwingów i inych ludów o których już mało kto pamięta.

Cytat:Historia Polski niczym się niemal nie różni od Historii niewierności Izraela...
Taaaa.. wciąż nowe "złote cielce" odgórnie przykazywane do wielbienia i żadnego przepisu na poradzenie sobie z narastającym upadkiem kraju...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-10-2008 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów