Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy porządek w USA pod wodzą Obamy
Autor Wiadomość
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #46
 
Owszem,ale konstytucja od dawna nie jest przestrzegana. Po tym temacie sama możesz to zobaczyć.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
11-12-2008 01:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Chadkeren napisał(a):Czy to nie było w konstytucji?
A co z wolnością wyznania i prawem do jego obrony, kiedy idzie o wierzących? Co mają robić ci, którym nie podoba się fakt promowania aborcji, eutanazji, etc?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-12-2008 01:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #48
 
a co z równouprawnieniem kościołów?(Art. 25 ust.1) :>. Wiadomo jaki góruje.

Aborcja jest dostępna tylko w kilku przypadkach usankcjonowanych prawnie inne wypadki oprócz gwałtu, chorób genetycznych (wynikających podczas badań prenatalnych), śmierci matki po porodzie. W inych przypadkach aborcja nie istnieje.

Art 53 ust. 2 dla księdza jako odpowiedź, mam nadzieję,że ksiądz zrozumie.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
11-12-2008 01:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #49
 
Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna wolność drugiego człowieka.
I nikt tu nie mówi o promowaniu czegokolwiek. Zresztą wystarczy wspomnieć jakie kontrowersje wywołała eutanazja Terry i to nie było za rządów Obamy.

"Bez wiary potykamy si? o ?d?b?o s?omy, z wiar? przenosimy góry."
11-12-2008 01:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ks.Marek napisał(a):
Chadkeren napisał(a):Czy to nie było w konstytucji?
A co z wolnością wyznania i prawem do jego obrony, kiedy idzie o wierzących? Co mają robić ci, którym nie podoba się fakt promowania aborcji, eutanazji, etc?
A co mają robic ci, którym nie podoba się promowanie jednych systemów wartości a deprecjonowanie innych? Albo mówienie o jedynie słusznej religii jednoczesnie przy twierdzeniu, że inne są g... warte?
Katolicy niech nie narzekają, i tak żyją jak pączki w maśle...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-12-2008 07:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Helmutt napisał(a):Katolicy niech nie narzekają, i tak żyją jak pączki w maśle...
Jeśli odnosisz to do Polski - to i tak, masz rację.
Ale zdecydowanie nie w ujęciu globalnym - i dotyczy to także USA.
W historii tego kraju był wybrany jeden tylko prezydent katolik - Kennedy i tez niestety nie pozwolono mu sprawować władzy przez całą kadencję.
A Obamę ocenimy gdy zacznie urzędować.
Wiarą Busha, codziennym rozpoczynaniem dnia modlitwą, zachwycały się niektóre media. Niestety jego wiara nie przełozyła się na działania - wystarczy wspomnieć jak usilnie zabiegał, prosił Jan Paweł II o nie wszczynanie wojny w Iraku - bezskutecznie.
Co zatem wynika z pustych deklaracji, manifestacji? - zamęt i śmierć.
"Po owocach ich poznacie" - poczekajmy z radykalną oceną, nie według "retoryki w stylu komika, ale poprzez świadectwo życia".
11-12-2008 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
alus napisał(a):Wiarą Busha, codziennym rozpoczynaniem dnia modlitwą, zachwycały się niektóre media. Niestety jego wiara nie przełozyła się na działania - wystarczy wspomnieć jak usilnie zabiegał, prosił Jan Paweł II o nie wszczynanie wojny w Iraku - bezskutecznie.
Co zatem wynika z pustych deklaracji, manifestacji? - zamęt i śmierć.
Ktoś kiedyś na forum usilnie bronił Busha, jaki to ten Bush niby wielce wierzący... Oczko Tak, pamiętam wielokrotne apele Jana Pawła II o zaprzestanie walk w Iraku. Nasi rozmodleni i zakochani w JP2 rządzący tak się nimi przejęli, że az wysłali polskie wojsko aby pomogło "american heroes'" w zboznym dziele zbawiania Iraku od terrorystów, broni jądrowej i ropy. Jak wiadomo ostatecznie stwierdzono obecnośc w w/w kraju tego trzeciego czynnika....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-12-2008 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Milky Way napisał(a):Rachel bardziej mi chodziło o islam w mojej wypowiedzi, o tym,co piszesz nie mogę się do końca zgodzić.
Tego to się mogłam domyśleć. Bo przecież Izrael słynie, że jest krajem demokratycznym. Troszkę nie trafiony przykład.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-12-2008 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #54
Re: Nowy porządek w USA pod wodzą Obamy
Ks.Marek napisał(a):<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Ojo2WDfHOpc&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Ojo2WDfHOpc&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Co wy na to, szanowni Forumowicze?
sorki, że wyrwane z kontekstu dotychczasowej dyskusji

dla mnie Obama gada jak rasowy polityk, czyli 'posrodku' - tak, żeby wszystkich "uszczęśliwić" [czyt. zyskać wyborców i spośród zwolenników i spośród przeciwników aborcji]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
11-12-2008 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
alus napisał(a):Ale zdecydowanie nie w ujęciu globalnym - i dotyczy to także USA.
Super. Jak ateiści mieli by się domagać prezydentów ateistycznych w każdym kraju na tej zasadzie to ohohoh... Poza tym Bush był katolikiem. Dla ciebie katolikiem jest tylko ten polityk, który robi państwo wyznaniowe i słucha papieża? Ciekawe. To może niech papież zacznie rządzić światem...
11-12-2008 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Fils napisał(a):Poza tym Bush był katolikiem. Dla ciebie katolikiem jest tylko ten polityk, który robi państwo wyznaniowe i słucha papieża? Ciekawe. To może niech papież zacznie rządzić światem...
Bush NIE był katolikiem - on nawet nie był chrześcijaninem, nie wiesz o tym? I wcale nie dlatego że suchał czy nie słuchał papieża...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-12-2008 07:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów