Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy porządek w USA pod wodzą Obamy
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #31
 
A ja nie mogę pojąć, jak może być inaczej. Jak można próbować izolować politykę od religii. Jeżeli oddaję Panu całe moje życie, to również kwestię współżycia społecznego, głosowania na wyborach, odpowiedzialności za ojczyznę. Jeżeli polityk jest chrześcijaninem, to oddaje całe swoje życie Panu, również swoją karierę zawodową.
Jeżeli wołamy "przyjdź Królestwo Twoje", to jak możemy Mu mówić: "Ok, niech przyjdzie, ale tylko do parafii, bo w polityce chcemy królować sami. Z naszym egoizmem, pychą, pseudoodpowiedzialnością, nadgorliwością i rządzą władzy"?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-12-2008 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
To wszystko proste jest jak budowa cepa, a wielcy tego świata mają zagwozdkę...
Czy oni się uczyli - nikomu nie ubliżając - w szkołach życia, czyli "specjalnych"... :-k

[ Dodano: Pon 08 Gru, 2008 01:01 ]
Annnika napisał(a):Natomiast w jakiś sposób radykalizm tego pokroju zadziwiająco napełnia mnie podziwem
Radykalizm Koraniczny zawsze trzeba pojmować w oparciu o sunne. Podobnie jak Biblię w odniesieniu do Tradycji. Jednak jeśli nawet obie księgi traktować literalnie, aczkolwiek sprawiedliwie: bez szukania wybiegów, to świat nie byłby taki zły...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-12-2008 01:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ks.Marek napisał(a):Hej, druhu ! Coś się tak zaszył, jak leśny dziadek w ściółce : :mrgreen:
A ostatnio częściej jestem na Węgrzech, niż w Polsce... a tam mam kłopot z netem niestety... :cry:

Ale do rzeczy - myślę, że nieco opacznie odbierasz wystąpienie Obamy... nie był on moim ani mojej, tamtejszej rodziny faworytem ale jest aż do przesady prawomyślny i poprawny, bo to prawnik... i to nie byle jaki... do tego jest zdecydowanie nie_biały i w tym tkwi dodatkowy problem, bo rasizm w wykonaniu niektórych, ciemnoskórych obywateli USA nie ma sobie równych - no może z wyjątkiem ortodoksyjnych członków KKK czy WP, więc ludzie obawiają się, że zechce on prezentować podobne stanowisko.
Więc robi wszystko, by ich przekonać, że tak nie będzie... że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów i pod takim właśnie kątem musisz patrzeć na jego publiczne wystąpienia Pomysł

Nie mają one nic wspólnego z religią - to czysta, socjologiczna polityka /tak to chyba trzeba nazwać/, bo w tym kraju /kraju gdzie biblia jako książka jest w każdym pokoju hotelowym/ nie można nic złego bezkarnie powiedzieć na religię rzymskokatolicką ale także nie można jej stawiać ponad inne przekonania obywateli, którzy są autonomiczni w swym postrzeganiu świata i tę autonomiczność uważają za podstawę american dream.

Zatem spojrzyj na to z takiej właśnie perspektywy...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
08-12-2008 11:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
die_eule Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 98
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #34
 
omyk napisał(a):A ja nie mogę pojąć, jak może być inaczej. Jak można próbować izolować politykę od religii. Jeżeli oddaję Panu całe moje życie, to również kwestię współżycia społecznego, głosowania na wyborach, odpowiedzialności za ojczyznę. Jeżeli polityk jest chrześcijaninem, to oddaje całe swoje życie Panu, również swoją karierę zawodową.

A jeśli nie jest?

Poza tym demokracja uważana za najleszy ze wszystkich systemów, nie może z założe nia kształtować polityki kraju, która opiera się na pojedynczej grupie wyznaniowej.
Rozumiem, że KrK kieruje się jasno określonym systemem wartości, ale dlaczego odbiera prawo samodecydowania ludziom, którzy wyznaja inne zasady?

Gdzie jest tu miejsce na wolną wolę? Gdzie przestrzeń na budowanie własnego życiorysu, z którego będziemy, być może, rozliczani? Wielu chce dojść do Boga własną drogą, niekoniecznie przyjmując nakazy i zakazy instytucji kościoła. Osobiście chcę angażować w ten proces przede wszystkim swoje uczucia i rozum, a nie przyjmować jak bezwolne cielę wszystko co instytucja Kościoła zadecyduje w oparciu o interpretację Biblii.

Każdy ma do tego prawo i każdy może się pomylić, ale istotą rozwoju duchowego wg mnie jest właśnie poszukiwanie i ZROZUMIENIE, a nie lęk, tradycja, inwigilacja i naginanie kręgosłupa parafian. Kiedyś słowo parafianin oznaczało człowieka zacofanego i ograniczonego. Czasy się jednak zmieniły, ludzi są bardziej świadomi i niestety dla kościoła- nie da się już prowadzić swego stada używajac haseł: "nie bo nie", " bo się będziesz w piekle smażył". Proste.

A przemówienie Obamy jest dla mnie logiczne, spójne i przekonujące. Cieszę się, że nie mamy "na urzędzie" kolejnego radykała, fanatyka.

szukam...w?tpi?...my?l?...kocham...
08-12-2008 12:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Mordimer_Madder napisał(a):że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów i pod takim właśnie kątem musisz patrzeć na jego publiczne wystąpienia
Taki "ichni" mesjasz...
Sam ten fakt już jest niepokojący...
Mordimer_Madder napisał(a):Zatem spojrzyj na to z takiej właśnie perspektywy...
Patrzę z perspektywy Sądu Najwyższego, gdzie już jest, albo niebawem będzie większość republikańska...
die_eule napisał(a):Cieszę się, że nie mamy "na urzędzie" kolejnego radykała, fanatyka.
Fanatyzm działa w obie strony 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-12-2008 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
die_eule Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 98
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ks.Marek napisał(a):Fanatyzm działa w obie strony

i w końcu chłopaki wrócą z wojny. :jupi:

szukam...w?tpi?...my?l?...kocham...
08-12-2008 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ks.Marek napisał(a):
Mordimer_Madder napisał(a):że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów i pod takim właśnie kątem musisz patrzeć na jego publiczne wystąpienia
Taki "ichni" mesjasz...
Sam ten fakt już jest niepokojący...
Dlaczego? Czyżby byli jacyś Amerykanie, którzy sa gorsi od innych i na prezydenta nie zasługują?
Cytat:
Mordimer_Madder napisał(a):Zatem spojrzyj na to z takiej właśnie perspektywy...
Patrzę z perspektywy Sądu Najwyższego, gdzie już jest, albo niebawem będzie większość republikańska...
A tu należy spojrzeć z niepokojem.
Niestety, demokratyczny prezydent nie oznacza, że republikańska "konserwa" zrobi grzecznie "papa" i pójdzie sobie w siną dal. A takie prawicowe "wartości" jak rasizm, nietolerancja, ksenofobia, korporacjonizm, militaryzm, tworzenie podziałów w społeczeństwie, terror religijny - wciąż bedą ciągnąć się jak gluty za rządem USA.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-12-2008 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Nie jestem ani lewicowy ani prawicowy. Zależy mi tylko na tym, by Obama wcielił wartości chrześcijańskie (uniwersalne) w życie polityczne kraju, by ta część jego wypowiedzi o wartościach nie okazała się kłamstwem.

Bo jeśli politycy nie nadają się do rządzenia to lepsza jest teokracja. Bo skoro władcy ziemscy są niedoskonali to pozostaje zawierzyć świat pod opiekę Stwórcy. Jednak już podobne inicjatywy czyniono, a świat wciąż swoje.

Ale powiedzmy sobie jasno. Koniec świata polityki. Wszystkie ustroje się dewaluują i demoralizują na naszych oczach. To co zbudowane było bez Boga wnet w pył się obróci. Sprawiedliwość.
08-12-2008 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ks.Marek napisał(a):Patrzę z perspektywy Sądu Najwyższego, gdzie już jest, albo niebawem będzie większość republikańska...
Ja to rozumiem - ale taka perspektywa zdecydowanie zaburza proporcje zgodności odbioru z zamiarem "nadawcy", gdyż zakłada tożsamość światopoglądową... i zapewne stąd Twoje obawy. Ale - wierz mi - w polityce nic nie jest takim, na jakie wygląda a już z całą pewnością wypowiedzi człowieka, który jeszcze nie otrząsnął się z szoku powyborczego.

Jego problemy zaczną się dopiero wtedy, gdy po raz pierwszy zostanie publicznie skrytykowany przez innego, opiniotwórczego murzyna i tama poprawności rasowej względem czarnoskórego prezydenta pęknie... a co do liberalizmu moralnego - on w Stanach jest jedynie na pokaz i na sali sądowej... wystarczy pooglądać publiczną tivi albo przejść się ulicą w większości stanów, gdzie ani kawałeczka damskiego brzuszka pomiędzy paskiem od spodni a dolną częścią bluzeczki nie uświadczysz a i na topless na publicznych plażach najmniejszej szansy brak... to tylko słowa... słowa...

Wraca tu temat aborcji - chyba dla każdego jest jasne, że aborcja jest rzeczą złą... ale czyją winą jest, że brak dla niej społecznej, akceptowalnej alternatywy, edukacji seksualnej na wystarczającym poziomie, opieki nad matkami w niechcianych ciążach, prostego systemu adopcji z zachowanie pełnej anonimowości matki i oszczędzeniem jej upokorzeń? Gdyby system był dobry, problem aborcji sam by zniknął lub zmarginalizował do dopuszczalnych przypadków... a tak :roll:

Polonium napisał(a):Zależy mi tylko na tym, by Obama wcielił wartości chrześcijańskie (uniwersalne) w życie polityczne kraju
Niestety - wartości chrześcijańskie zdają się być uniwersalne tylko z punktu widzenia chrześcijanina... takie ujęcie sprawy, to nadużycie gloryfikujące subiektywnie jedynie słuszny światopogląd... jest prawdą, że duża część tych wartości jest uniwersalna - ale nie wszystkie Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
08-12-2008 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Polonium napisał(a):Nie jestem ani lewicowy ani prawicowy. Zależy mi tylko na tym, by Obama wcielił wartości chrześcijańskie (uniwersalne) w życie polityczne kraju, by ta część jego wypowiedzi o wartościach nie okazała się kłamstwem.
Jakie są te wartości chrześcijańskie? To, że nie ma jakichś uniwersalnych to pewnik, ale jakie moga być dla Ameryki?
Mówi się, że Polska to kraj chrześcijański a to co się u nas wyrabia jest biegunowo odległe od chrześcijaństwa. Jakie zasady są uniwersalne dla chrześcijan? Chyba takowe nie istnieją, bo chrześcijanie jak byli nadal są skłóceni to to nie tylko między poszczególnymi Kościołami ale także pojedynczo pomiędzy sobą...


Cytat:Ale powiedzmy sobie jasno. Koniec świata polityki. Wszystkie ustroje się dewaluują i demoralizują na naszych oczach. To co zbudowane było bez Boga wnet w pył się obróci. Sprawiedliwość.
To już trwa od lat. Każdy ustrój wydaje się idealny, ale na papierze. Każdy ustrój w praktyce jest mniejszym lub wiekszym uciskiem i dyskryminacją konkretnych grup ludności.

[ Dodano: Pon 08 Gru, 2008 14:40 ]
Mordimer_Madder napisał(a):Wraca tu temat aborcji - chyba dla każdego jest jasne, że aborcja jest rzeczą złą... ale czyją winą jest, że brak dla niej społecznej, akceptowalnej alternatywy, edukacji seksualnej na wystarczającym poziomie, opieki nad matkami w niechcianych ciążach, prostego systemu adopcji z zachowanie pełnej anonimowości matki i oszczędzeniem jej upokorzeń? Gdyby system był dobry, problem aborcji sam by zniknął lub zmarginalizował do dopuszczalnych przypadków... a tak :roll:
No właśnie. Pewnie, że aborcja jest zła - ale co się robi by ja wyeliminować lub doprowadzić do minimum - ZAKAZUJE SIĘ. Tylko tyle i aż tyle. Zakazać i finał, problem rozwiązany, można iść na flaszkę. Nie ma wychowania seksualnego (bo deprawuje), propaguje się niechęć do antykoncepcji (bo szatańska) - wybaczcie, ale na tym się daleko nie zajedzie. Podobnie jak na propagowaniu wstrzemięźliwości seksualnej. Mrzonki. Kiedy wreszcie katolicy spojrzą na ten wielki problem na trzeźwo? Młodzież kopulowała, kopuluje i kopulować będzie, a z kopulowania niestety, same wiatry się nie robią. Rośnie liczba natsolatek w ciąży (w Polsce, katolickim kraju) - co się robi w tej sprawie? Nic. A ja mam pytanie do katolików - co z tym dalej zrobić?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-12-2008 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
Nie spotkałam ani nie przeczytałam tego o czym ksiądz napisał (o ukamieniowaniu mężczyzny za homoseksualizm), najpierw poczytam,a potem się wypowiem Oczko.

Ja jednak uważam,że to jest chore. Czy ksiądz chciałby by unas było podobnie jak tam jest?

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
08-12-2008 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Czyli wprowdzić system który funkcjonował w Starożytnym Izraelu. Bo współczesny Izrael raczej próbuje walczyć o powrót tego co już było.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-12-2008 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #43
 
omyk napisał(a):Uznać, że ateista ma prawo mordować dziecko, to tak, jak stwierdzić, że dla wyznawcy ideologii czerwonej planety, Ziemia rzeczywiście jest Marsem, a dla dziecka w rzeczy samej istnieje Królewna Śnieżka. Osoby dorosłe wiedzą, że niezależnie od poglądów znacznej większości dzieci, Królewny Śnieżki nie ma, a mimo chciejstwa wyznawców ideologii bla bla, Ziemia pozostaje Ziemią. Podobnie osoby wierzące, mimo krótkowzroczności tych, którzy, jak p. Obama sam stwierdził "nie widzą", wiedzą, jaka jest prawda.
Uznać, że katolik ma prawo mówić mi co mi wolno, a co nie, tylko dlatego, że on wieży w jakiś (z mojej perspektywy) wyimaginowany 'głos z niebios' - to też się kupy nie trzyma, prawda? Coś ta twoja dedukcja taka trochę bezsensowna...

Ks.Marek napisał(a):Jeśli jest to konsekwentna postawa wiary żywej, gorliwej i pełnej miłości - wówczas nie ma ryzyka fundamentalizmu
Nieprawda. Zupełna nieprawda. Jak ktoś się trzyma zasad religii konsekwentnie to właśnie staje się fundamentalistą.

Ks.Marek napisał(a):A rodzina może faceta ukamienować za homoseksualizm. Co w tym złego? Prewencja na 100 %.
Zachód zaś się wtrybia w nie swoje podwórko, nie wiedzieć czemu.
Ironia?

Zaraz bo się pogubiłem...
Ks.Marek napisał(a):To wszystko proste jest jak budowa cepa, a wielcy tego świata mają zagwozdkę...
Czy oni się uczyli - nikomu nie ubliżając - w szkołach życia, czyli "specjalnych"... :-k
O kim Marku tutaj mówisz? O politykach? Sądzisz, że wszyscy są 'specjalni'? Ciekawe za kogo ty siebie w takim razie uważasz... ;/

Ks.Marek napisał(a):Fanatyzm działa w obie strony 8)
Zgadzam się z tobą. Ale die_eule, ma rację - Obama nie jest fanatykiem (obecnie - któż zna wyroki boże :rollUśmiech
Polonium napisał(a):lonium"]Zależy mi tylko na tym, by Obama wcielił wartości chrześcijańskie (uniwersalne) w życie polityczne kraju, by ta część jego wypowiedzi o wartościach nie okazała się kłamstwem.
Rozumiem, że wartości chrześcijan są uniwersalne, a innych religii i niewierzących nie są, tak?

Najlepiej w tym wątku prawi Mordimer_Madder. Naprawdę warto słuchać tego pana.


Pozdrawiam
10-12-2008 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
Rachel bardziej mi chodziło o islam w mojej wypowiedzi, o tym,co piszesz nie mogę się do końca zgodzić.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
11-12-2008 01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
omyk napisał(a):Jak można próbować izolować politykę od religii
Trzeba brać pod uwagę ludzi innych wyznań i ateistów. Mają prawo żyć w państwie, w którym nikt nie dyktuje światopoglądu. Czy to nie było w konstytucji?

"Bez wiary potykamy si? o ?d?b?o s?omy, z wiar? przenosimy góry."
11-12-2008 01:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów